Новини з Австрії

Частка російського газу в Австрії знову зросла

На засіданні уряду в Мауербасі, яке завершується сьогодні, енергопостачання є центральною темою. Віце-канцлер Вернер Коглер (Зелені) оголосив про «пакет прискорення розширення відновлюваних джерел енергії».

Мета полягає в тому, щоб стати незалежнішими від російської нафти та газу «на максимальній швидкості». Проте аналіз імпорту газу у листопаді показує, що це не абсолютний успіх, оскільки частка росії знову значно збільшилась.

У листопаді частку російського газу припадало 41% всього імпорту газу в Австрію. Хоча у попередні місяці, жовтень та вересень, частка вже скоротилася до 23 та 21 відсотка відповідно. Регулюючий орган E-Control пояснює поновлення зростання у листопаді зниженням імпорту з Німеччини та Італії за відносно постійного притоку з Росії. У лютому 2022 року 79 відсотків імпортованого газу надходило з Росії.

Щоб стати менш залежними, необхідно розширювати відновлювані джерела енергії. За даними E-Control, станом на 2021 рік загальна потужність в Австрії становила 3422 мегават (МВт) від енергії вітру і 2635 МВт від сонячної енергії. Порівняно із загальним виробленням 12,6 відсотка електроенергії було вироблено за рахунок енергії вітру та 9,7 відсотка за рахунок сонячної енергії.

У цьому контексті канцлер Карл Нехаммер (ÖVP) оголосив, що на засіданні уряду буде обговорено прискорення процесу. Слід очікувати, що принаймні поправка до закону Закон про оцінку впливу на навколишнє середовище (Umweltverträglichkeitsprüfungsgesetz) , яка тривалий час відкладалася і спрямована на швидше схвалення, буде прийнята.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України