Новини з Австрії

Частка російкого газу на австрійському ринку вища, ніж будь-коли

Гевесслер хотів «піти від путінського газу»: тепер знову 80% газу Австрія отримує з Росії

Через два місяці після початку вторгнення Росії в Україну, яке порушило міжнародне право, у міністра енергетики Гевеслера (зелених) був план: Австрія повинна стати повністю незалежною від російського газу до 2027 року. Через півтора року частка російського газу вища, ніж будь-коли.

Путін продовжує постачати Європу газом, включаючи Австрію.

Австрія повинна обходитися без російського газу до 2027 року. Такий план оголосила міністр енергетики Леонор Гевесслер («Зелені») у квітні 2022 року, через два місяці після початку вторгнення Росії в Україну, яке порушило міжнародне право. Міністр назвала три речі, за допомогою яких вона хотіла домогтися відриву від путінського газу. Це включало, по-перше, скорочення споживання газу, по-друге, розширення власного виробництва біогазу та зеленого водню, по-третє, більшу диверсифікацію, наприклад, за рахунок імпорту зрідженого газу.

Нагадаємо: Найбільший постачальник газу в Австрії OMV готовий до диверсифікації постачання палива

Гевесслер був переконаний, що спільний європейський підхід буде найбільш успішним. Ця надія поки що виявилася оманливою, і не тільки.

Через півтора року стало зрозуміло, що багато інших країн ЄС продовжують імпортувати російський газ, як і раніше, навіть якщо вони офіційно це заперечують, – повідомляє австрійське видання eXXpress. І про відключення від російського газу в Австрії теж не може бути й мови. Навпаки: останнім часом частка зросла і у вересні вперше склала 80 відсотків – це рекорд!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України