Авторські статтіЗдоров'я

Частини тіла, які ніколи не слід чіпати руками

Часто ми навіть не замислюємося над подібними промовами, а насправді треба бути уважними і не чіпати руками певні частини свого тіла, щоб не переносити бактерії з одного місця в інше.

Впевнені, що про важливість такої процедури, як регулярне миття рук, ви знаєте ще з дитинства. Батьки завжди намагаються привчити до цього своїх дітей, адже це елементарні правила гігієни. Пов’язано це з тим, що протягом дня ми чіпаємо неймовірну кількість предметів, а на них накопичується дуже багато різних бактерій.

І якщо нехтувати особистою гігієною, то ці бактерії, потрапивши до нас на руки, так само легко можуть потрапити на інші частини тіла і навіть всередину нашого організму, викликавши тим самим небажані реакції (аж до серйозних захворювань).

Так які ж частини тіла ніколи не слід чіпати руками? Що буде, якщо все-таки це зробити?

Чому взагалі важливо мити руки?

15 жовтня оголошено ЮНІСЕФ (Міжнародний надзвичайний дитячий фонд ООН, англ. United NationsInternational children’s Emergency Fund) Всесвітнім днем миття рук (Global Handwashing Day). Дана ініціатива була розпочата в цілях підвищення рівня інформованості населення. Так хотіли привернути увагу до важливості даної проблеми.

Вся справа в тому, що дуже багато захворювання передаються через руки при недотриманні правил гігієни.

Можливо, ви вважаєте себе бездоганними в цьому плані, думаєте, що стежите за своєю гігієною найкращим чином і не піддаєтеся ніякому ризику, тому що не контактуєте з токсичними продуктами.

Але перш, ніж так стверджувати, задумайтеся: а чи всі предмети, які ви чіпаєте, є чистими?

Наприклад, якщо ви весь день працюєте за комп’ютером, то мікроби легко можуть потрапити з клавіш або екрана прямо до вас в рот. Та не слід вважати, що ваш офіс ідеально чистий.

Адже мікроби літають у повітрі теж, і це ми ніяк не можемо контролювати.

1. Очі

Зір є одним з найбільш цінних почуттів, якими ми володіємо. А тому, коли нам доводитися боротися з будь-якої очної інфекцією, це доставляє сильний дискомфорт.

Дуже часто ми, самі того не помічаючи, можна сказати, звичним рухом трьом собі очі. Чи хочемо витягти вію (смітинку), що потрапила в око. Якщо зробити це брудними руками, інфекція може підсилити свій прояв.

Задумайтесь над цим, адже всі ми так чи інакше здійснюємо цю помилку.

Ось деякі рекомендації, які ніколи не слід упускати з виду:

  • Завжди мийте руки перед тим, як доторкнутися до особини (зокрема, до очей).
  • Якщо вам потрібно витягнути вію або витерти сльозу, використовуйте для цього одноразову серветку.
  • Уникайте потрапляння в очі сторонніх предметів і речовин.

Якщо ви носите контактні лінзи, будьте особливо уважні.

  • Ніколи не чіпайте свої очі, якщо ви попередньо не вимили руки нейтральним милому.
  • Важливо, щоб ви навчилися знімати і надягати контактні лінзи з великою обережністю. Попросіть свого офтальмолога, щоб він показав вам, як правильно це робити.
  • Не доторкайтеся до очного яблука руками, так ви можете легко пошкодити цей чутливий орган.

Часто, коли ви повертаєтеся додому після важкого робочого дня, ви відчуваєте себе настільки втомленими, що хочете скоріше зняти лінзи і впасти в ліжко. Але ви не повинні ні за яких обставин ігнорувати процес їх очищення.

Вся справа в тому, що рідина, призначений для зберігання контактних лінз, не вбиває всі мікроби. Вона лише трохи очищає їх поверхню.

Руки слід мити тільки твердим нейтральним милому і теплою водою.

Рідке мило, як правило, залишає на руках захисний шар з різних хімічних речовин, і вони легко можуть потрапити на ваші лінзи. З плином часу їх накопичиться дуже багато, і в результаті ваші лінзи прослужать набагато менше. Ви самі скоротіть термін їх придатності.

2. Інтимна зона

Інтимна зона, власне, так і називається, що більшості з нас зрозуміло: перш, ніж доторкатися до себе «там», слід переконатися у дотриманні правил особистої гігієни.

Мікроби і бактерії, занесені в інтимну зону брудними руками, можуть викликати розвиток будь-якого виду інфекцій.

Адже ця галузь сама по собі волога, там своя мікрофлора і свої мікроорганізми, і при взаємодії з іншими видами бактерій, можуть виникнути серйозні неприємності.

Дуже поширеною помилкою серед жінок є «надмірні старання. Прагнення до чистоти змушує їх користуватися не тільки водою й миле, але й спеціальними вагінальними шампунями (для інтимної гігієни).

Ми ж, зі свого боку, рекомендуємо вам мінімізувати використання мила і повністю виключити вагінальні шампуні.

3. Вуха

Руками не слід чіпати і вуха (і вже тим більше не варто дряпати їх нігтями). Такі дії можуть легко призвести до внутрішніх пошкоджень, які потім потрапить інфекція.

По-перше, не забувайте, що у вухах у нас є сірка. Вона якраз і служити природних бар’єром, що захищає наші вуха від бактерій.

Тому не варто намагатися видалити з вуха всю сірку. Якщо ви відчуваєте, що її накопичилося занадто багато, сходіть до отоларинголога.

Він допоможе вам видалити надлишок сірки з вух і, головне, зробить це правильно і максимально безпечно.

4. Особа

Постарайтеся не чіпати руками і своє обличчя. Звичайно, в більшості випадків ми робимо це ненавмисно, практично «на автоматі», але потрібно все-таки цього унbкати. Настільки, наскільки це можливо.

Причин цьому декілька. Перше — це ті, що бактерії і бруд, що скупчилися у нас на руках, потрапляють на шкіру обличчя.

Якщо ви не підтримуєте належну гігієну, порі легко закупорюються і забруднюються. В результаті на шкірі з’єднання є прищі і почервоніння.

Єдиним винятком з правила є умивання. Тобто чіпати своє обличчя можна тільки для того, щоб його помити. Звичайно, попередньо вимивши руки.

Отже, як ви вже переконалися, чіпати руками різні частини свого тіла не варто. Це загрожує появою проблем, як незначних, так і вельми серйозних.

Так що візьміть собі на замітку і намагайтеся стежити за руками!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України