Духовне

Центр душпастирства осіб з вадами слуху «Надія» УГКЦ візьме участь у конференції в Римі

З 20 по 22 жовтня в Римі відбудеться важливий захід: загальнокатолицька конференція для спеціалістів з катехези і пасторального супроводу для осіб з обмеженими можливостями. В Папському Урбаніанському університеті будуть відбуватися виступи провідних фахівців і представників організацій з різних католицьких дієцезій з цілого світу, де такий досвід праці набув ефективних форм.

Частина доповідей на конференції буде присвячена пасторальному і катехитичному служінню в контексті життя глухої людини у Церкві. Також запланована спільна зустріч Папи Франциска з учасниками цього форуму і спільний ланч для обговорення проблем людей зі спеціальними потребами в глобальному світі.

Центр душпастирства осіб з вадами слуху «Надія» УГКЦ є учасником даного форуму. Завданням для нашої делегації є ознайомлення з пасторальними і катехитичними інструментами для ефективної інклюзії глухих в церковну спільноту. Заслуговують на увагу доповіді, що розглядають теми: богослов’я вади, обмеження можливостей і захисту прав людей з особливими потребами, проблеми катехізису і обмеженості у житті Церкви.

Центр ДОВС «Надія» УГКЦ має від Синоду Єпископів УГКЦ доручення розробити стратегію душпастирства глухих і вивчати культурний підхід до глухоти. Неодноразово в Києві, Дубліні, Римі і в Празі представники Центру, в тому числі глухі вірні УГКЦ, вже ознайомились з душпастирством нечуючих на прикладі спільнот з Європи і світу. Останній досвід в Празі започаткував серію робочих зустрічей серед спільнот глухих УГКЦ по розробці критеріїв для пасторальної праці, літургійних жестів і форм служіння.

Підготував о. Олег Лазуркевич
директор Центру душпастирства
осіб з вадами слуху «Надія» УГКЦ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України