Коли на вулиці негода, і не хочеться виходити, то чашка чаю — просто щастя… і це щастя можна пити…
Кажуть, що щодня в світі випивають три мільярди чашок чаю! Люди настільки полюбили цей напій, що вже не уявляють без нього життя. Однак є такі сорти чаю, про існування яких більшість людей навіть і не підозрює. А гурмани готові заплатити шалені гроші за задоволення насолодитися унікальним чаєм.
Перед вами топ-10 найдорожчих сортів чаю в світі.
10. Квітковий чай Tienchi: $170 за 1 кг
По-науковому цей чай називається Panax notoginseng, що перекладається з латини як «лікую все». Його століттями використовували, щоб позбутися від безсоння, запаморочення, шкірних висипань.
Tienchi — один з видів женьшеню, який виростає на південний заході Китаю. З вигляду він нагадує брокколі. І коріння, і квітки рослини використовують у медицині. Збирають його виключно в провінції Юньнань. Чай має прохолодний м’ятний аромат і запах женьшеню.
9. Чай Silver Tips Imperial з плантацій Макайбари: $400 за 1 кг
Чай відомий своїм насиченим смаком і ароматом. Він походить з родини Дарджилінг і зростає в однойменному регіоні біля підніжжя величних Гімалаїв на висоті 750-200 метрів.
Макайбри — одна з найстаріших плантацій у світі. Ця плантація виробляє цілий ряд органічних чаїв, однак саме Silver Tips Imperial вважається найдорожчим чаєм Дарджилінг в світі. Його збирають в повний місяць, а на листках можна помітити срібні прожилки.
8. Гекуро: $650 за 1 кг
Дослівно Гекуро перекладається як «жемчужна роса». Готовий чай має гарний блідо-зелений колір.
З-за методом обробки цей чай відносяться до Сенча, але все ж правильніше відносити Гекуро до затінених сортах чаю.
За два тижню до збору Гекуро поміщають в тінь, насичуючи листя амінокислотами. Причому листя чаю не заземлюють. Вирощується він в Японії, в окрузі Удзі.
7. Пу Пу Пуер: $1000 за 1 кг
Росте у провінції Юньнань, Китай, Pu Пуер може здатися звичайним чаєм. Однак не все так просто: ті, що ви приймете за висушене листя, насправді — послід комах, які харчуються виключно чайними листочками. А збирають послід з допомогою пінцета і лупи. У підсумку виходить тонізуючий чай з лікувальними властивостями.
6. Золотисті чайні головки: $3000 за 1 кг
Чай збирають тільки на одній-єдиній у світі горі всього лише один день в році. Зрізають його золотими ножицями. Чайні головки спочатку сушать на сонці, а потім зберігають у закритих контейнерах, де вони жовтіють і починають видавати м’який квітковий аромат. Потім чайне листя покривають 24-каратним золотом, яке надає їм королівське сяйво.
Такий чай дуже непросто знайти. Він продається тільки в Сінгапурі, і придбати його можливо тільки онлайн.
5. Тегуаньінь: $3000 за 1 кг
Тегуаньінь — один з найбільш знаменитих китайських улунів родом з повіту Аньсі. У нього терпкий аромат каштану і важкі хрусткі листя.
Обробка чаю займає тривалий час. Листя спочатку сушать на спекотному сонці, потім їх охолоджують, потім підкидають і знову сушать на свіжому повітрі. Після цього їх пакують, розкочують, сушать, обсмажують і ароматизують.
Заварювати чай можна до 7 разів, і при цьому він не втрачає свій насичений аромат.
4. Вінтажний нарцисний чай Wuyi Oolong: $6500 за 1 кг
Вся увага на аукціоні 2013 року в Гонконзі було забезпечена 20-кілограмової коробці рідкісного вінтажного нарцисного чаю Wuyi Oolong. Їй було тоді більше півстоліття, і вона мала свою захоплюючу історію. Цей чай експортували з однойменного китайського містечка Уі, провінція Фуцзянь, у Сінгапур. Змінивши не одного власника, чай був куплений малазійско-китайським колекціонером і доставлений назад в Гонконг.
Нарциснийй чай Wuyi Oolong вважається одним з найбільш вишуканих китайських чаїв. А свою назву він отримав на честь волоського міфу про Нарциса.
3. Панда-чай (Panda Dung Tea): $70000 за 1 кг
А ви знали, що панда харчується тільки диким бамбуком, але поглинають при цьому лише 30% поживних речовин, а решта 70% виводяться з фекаліями?
Злякалися? Вже подумали, що цей чай складається з посліду панді? Ні, все простіше — це чайні дерева вирощуються на гної панд.
А почалося все з того, що один китайський бізнесмен вирішив вирощувати чай на горі Яань в провінції Сичуань, а для добрива використовував фекалії панди. Незабаром він помітив, що смак такого чаю відрізняється, і люди готові платити за такий продукт величезні гроші.
2. Чайний пакетик з діамантами PG Tips: $15000 за один пакетик чаю
У 2005 році, на свою 75-ту річницю, відома чайна компанія Великобританії, PG Tips, запустила ексклюзивну серію об’єм керамічних пакетиків з алмазним дизайном і нечуваною ціною — $15 000 за пакетик!
Кожен з пакетиків містить 280 діамантів відмінної якості і наповнений елітним чаєм Silver Tips Imperial, як вже згадувалося вище, найдорожчим чаєм Дарджилінг в світі.
1. Да Хун Пао: $1,2 мільйона за 1 кг
Да Хун Пао-в перекладі означає «велика червона мантія». І він є справжнім королем серед чаїв.
Цей чай зберігає одну з великих таємниць династії Мін. Вважається, що мати імператора династії була вилікувана від важкої хвороби цим чаєм.
Воістину легендарний чай володіє унікальними цілющими властивостями. Це справжній скарб Китаю. У продаж ви його не знайдете, а секрет приготування Да Хун Пао суворо охороняється.