Авторські статтіДіаспора

Cезонні робітники: уряд запроваджує нові правила в’їзду та проживання в Італії

Уряд Італії підготував новий декрет, який змінює правила в’їзду та проживання на території Італії іноземних сезонних працівників.

Проект декрету “Умови в’їзду та проживання в Італії громадян третіх країн, найнятих як сезонні працівники”, відповідно до вимог Директиви 2014/36 / ЄС, був затверджений в кінці липня.

Указ вводить деякі нововведення в Закон про імміграцію. Розглянемо найважливіші з них.

Сектори зайнятості

В першу чергу, декрет зазначає, що іноземні сезонні робітники можуть бути задіяні тільки в готельному секторі, сільському господарстві та туризмі.

Багаторазовий дозвіл на в’їзд в Італію

Крім того, отримати багаторазовий дозвіл на в’їзд в Італію тепер буде легше: працівнику достатньо пред’явити підтвердження того, що він працював в Італії за останні п’ять років, хоча б один раз (зараз необхідно доводити факт роботи в Італії, щонайменше, два роки поспіль).

Конвертація дозволу на проживання

Стає легше конвертувати дозвіл на проживання для сезонної зайнятості в дозвіл для постійної роботи: запит можна подавати вже через три місяця від початку здійснення сезонної зайнятості. Зараз ця можливість надається лише тим, хто вже був на сезонних роботах в Італії у попередні роки.

Житло працівників

Важливе нововведення стосується роботодавців. Орендна плата за житло, що надається працівникові, не може бути надмірною, по відношенню до заробітної плати іноземного працівника та не складати більше третини місячного заробітку. Крім того орендна плата не може автоматично зніматися із зарплати.

Відмова у приїзді працівника
Якщо компанія, отримає відмову у видачі дозволу на приїзд працівника, по причинах, пов’язаних з роботодавцем (зокрема відсутність реквізитів), останньому доведеться заплатити працівнику зарплату, запропоновану йому за місяці роботи в Італії.

Декрет в даний час чекає підтвердження і остаточного затвердження в Сенаті.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

5 + twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.