Духовне

Церква в Європі замислюється над супроводом молоді

Приблизно 200 учасників, між якими єпископи та відповідальні в європейських єпископатах за молодіжне й академічне душпастирство, за шкільництво, катехизацію та плекання покликань, зберуться наприкінці березня в Барселоні (Іспанія), щоб обмінятися думками на тему супроводу молоді. Симпозіум на тему «Йшов разом з ними (Лк 24,15). Супроводжувати молодь до вільної відповіді на Христовий заклик», що відбуватиметься від 28 до 31 березня 2017 р., організовує Рада Єпископських Конференцій Європи у співпраці з Іспанською Єпископською Конференцією та Барселонською архидієцезією.

В симпозіумі візьмуть участь також представники різних мирянських товариств і церковних рухів. Метою зустрічі, під час якої, крім виступів провідників РЄКЄ та її Комісії «Катехизація, Школа, Університет», передбачено свідчення численної молоді та голів молодіжних комісій окремих єпископатів, є спільна призадума над способами супроводжування сучасної молоді, зважаючи цілісність їхньої особистості та їхній шлях віри. Для цього представники різних напрямків душпастирської праці (катехизація, шкільництво, плекання покликань) працюватимуть над спільним проектом, беручи за приклад Ісуса, Який після воскресіння супроводжував учнів на дорозі до Емаусу, утверджуючи їх у вірі.

Праці симпозіуму передбачають три етапи: свідчення молоді, призадума над викликами, які стоять перед супроводом у світлі актуального європейського суспільно-культурного контексту та роздуми над якостями, якими повинна відзначатися супроводжуюча особа. Крім того, поглибленням заторкуваних питань стане обмін досвідом під час так званого «Ярмарку добрих ініціатив» та відвідувань всесвітньо відомого барселонського собору Пресвятої Родини, як прикладу звіщення Євангелія через мистецтво й архітектуру. Програмою передбачено також численні молитовні зустрічі й щоденні Євхаристійні богослуження.

Після оприлюднення підготовчого документу «Молодь, віра та розпізнавання покликання», зустріч у Барселоні становить значущий етап на шляху до Синоду Єпископів, що відбудеться у Ватикані в жовтні наступного року саме на тему молоді й покликань. Тому, в ньому візьме участь також кардинал Лоренцо Балдіссері, Генеральний Секретар Синоду. Крім того, Барселонська зустріч стане приготуванням до Пленарної Асамблеї РЄКЄ, що відбуватиметься у Мінську (Білорусь) від 28 вересня до 1 жовтня й буде зосереджена на темі молоді, через що провід європейських єпископатів бажає зробити свій вклад у праці Синоду.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.