Новини з Австрії

Цеглу замість айфонів – в Австрії розкрито грандіозна схема шахрайства з ПДВ

Міжнародна схема шахрайства з ПДВ розкрита в результаті спільної операції податківців Австрії, Угорщини, Німеччини, Словаччини та Литви.

Під час обшуку в магазині мобільних телефонів у Відні податкові інспектори виявили в упаковках з телефонами фрагменти цегли та кахлю. Упаковка не повинна була привертати до себе особливої уваги і була навмисно підготовлена таким чином, щоб вантаж пройшов з контролю ваги в рамках митного оформлення. Згідно з заявою Міністерства фінансів, ці «мобільні телефони» ніколи не призначалися для продажу, а були «складними інструментами шахрайства з ПДВ». Збиток ще не оцінений Міністерством фінансів, але знайдені докази говорять про збитки в розмірі 110 000 євро, а з урахуванням всієї складної мережі шахрайства, слід очікувати більш значного збитку.

Суть схеми в тому, що неіснуючі або справжні товари класу люкс (дорогі телефони, електроніка, автомашини) документарно декларуються при ввезенні в ту чи іншу країну ЄС, альо не продаються, а податок ПДВ тім не менш пред’явлення являється до повернення в місцеві фінансові органи.

В ході обшуку у Відні слідчі вилучили 100 iPhone XR ринковою вартістю близько 60 000 євро і ще 1 500 iPhone 7 вартістю близько 500 000 євро, а по всьому ЄС були вилучені автомобілі класу люкс, готівкові гроші і товари на суму сім мільйонів євро.

За матеріалами:https://kurier.at/
Фото: BMF/SteuFA

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України