Авторські статті

Президент Трамп диктує Путіну умови капітуляції – результати переговорів

Это конец! Президент Трамп диктует г-ну Путину условия капитуляции. Пункты капитуляции касаются двух фронтов, - экспертСудячи за підсумками переговорів пана Лаврова з Президента Трампа, Друга Холодна Війна, яку Путін язав окупацією Новини і війною в Україні навесні 2014 р., завершується. І завершується вона, як і Перша, повною поразкою тієї частини СРСР, яку пан Путін “зберіг під ім’ям Російської Федерації” (його слова після Беслана).

Коротка заяву Білого Дому за результатами переговорів не залишає місця для різночитань для тих, хто вміє читати дипломатичну мову. Президент Трамп диктує Путіну умови капітуляції, а пан Лавров вітає конструктивний і прагматичний результат переговорів. Про те, що переговори пройшли дуже добре, і сказав сам пан Трамп.

Пункти капітуляції стосуються двох фронтів – Сирії і України.

У Сирії Путін повинен приборкати (to rein) Асада, Іран і його поплічників (тобто Хезболлу). Це сказано твердо, як і те, що притулок в Сирії повинна припинити литися. У перекладі на звичайну мову – Асад і іранці повинні піти з Сирії. І це зрозуміло. Присутність Ірану на кордоні Ізраїлю більш ніж небезпечна для стратегічного союзника США.

В Україні – санкції не будуть зняті до виконання Мінських домовленостей у повному обсязі. Або, як заявив з приводу переговорів Рекс Тіллерсон – санкції будуть зняті тоді, коли причини їх накладення будуть ліквідовані.

Своїм ударом по сирійській повітряній базі і жорстким тоном до Північної Кореї президент Трамп ясно показав Росії, що є в світі тільки одна наддержава. Кремль боїться соціальних наслідків санкцій і як результат – революційного вибуху, перестає грати смішну роль “другорядної наддержави”. Мабуть, він погоджується на умови Трампа.

Для самого Трампа зараз вкрай важливо показати американському народу, що саме він може приборкати Путіна і поставити на місце. Те, що не вдалося “слабаку” Обамі. Особливо важливо в контексті звинувачень у язках його і його людей з КДБ-ФСБ. Конгрес прийме Трампа переможця, але призведе до імпічменту Трампа, який буде догоджати Путіну. Це ясно.

Путін не може управляти по-старому в умовах ізоляції і економічного розвалу, а Трамп не хоче правити по-старому як Обама. Для нього це занадто небезпечно.

Другий Холодній війні, мабуть, приходитю кінець.

Андрій Зубів, доктор історичних наук

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України