Авторські статтіДіаспора

Центробанк Чехії випустить першу в історії колекційну банкноту

В кінці січня 2019 року Національний банк Чехії випустить першу в своїй історії колекційну банкноту. Це стало можливим завдяки внесеним в закон поправки. До цього ЦБ мав право випускати тільки колекційні монети.

Вихід історичної банкноти номіналом в 100 чеських крон приурочений до 100-річчя створення чехословацької крони. Вона увійшла в обіг 1919 року замість австро-угорської крони. Тоді у тільки що отримала незалежність країни не було ні коштів, ні часу для створення повноцінної національної валюти. Тому чехословацькі крони проводили наступним чином – просто наклеювали спеціальні марки на старі купюри Австро-Угорського банку.

На ювілейній банкноті зображено портрет першого міністра фінансів Чехословаччини Алоїса Рашина (Alois Rašín). Рекомендована ціна новинки – 1000 крон. Банкнота буде продаватися в партнерській мережі Центробанку. Вона призначений, насамперед, колекціонерам. Однак формально вона визнається платіжним засобом, і при бажанні нею можна буде розплатитися в будь-якому магазині як звичайної 100-кронової купюрою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України