Центробанк Чехії випустить першу в історії колекційну банкноту

В кінці січня 2019 року Національний банк Чехії випустить першу в своїй історії колекційну банкноту. Це стало можливим завдяки внесеним в закон поправки. До цього ЦБ мав право випускати тільки колекційні монети.

Вихід історичної банкноти номіналом в 100 чеських крон приурочений до 100-річчя створення чехословацької крони. Вона увійшла в обіг 1919 року замість австро-угорської крони. Тоді у тільки що отримала незалежність країни не було ні коштів, ні часу для створення повноцінної національної валюти. Тому чехословацькі крони проводили наступним чином – просто наклеювали спеціальні марки на старі купюри Австро-Угорського банку.

На ювілейній банкноті зображено портрет першого міністра фінансів Чехословаччини Алоїса Рашина (Alois Rašín). Рекомендована ціна новинки – 1000 крон. Банкнота буде продаватися в партнерській мережі Центробанку. Вона призначений, насамперед, колекціонерам. Однак формально вона визнається платіжним засобом, і при бажанні нею можна буде розплатитися в будь-якому магазині як звичайної 100-кронової купюрою.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seven + 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh