Авторські статтіТехно

Carplane – концепт двофюзеляжного майже літаючого автомобіля

Все більше конструкторів включаються в гонку за завоювання неба звичайними автомобілями. Так, до вже відомих Aeromobil від словацьких інженерів і Terrafugia Transition американської компанії , додався новий проект Carplane з Німеччини.

Цей, поки ще не літаючий, автомобіль має унікальну двофюзеляжну конструкцію і досить компактні габарити, щоб відповідати розмірам іншим учасникам дорожнього руху і бути зарахованим до класу легкових автомобілів. Однак, в конструкції закладені елементи, що дозволяють трансформувати автомобіль в літак. Проведені інженерами розрахунки і результати математичного моделювання вказують на те, що автомобіль зможе злетіти і переміщатися по повітрю без будь-яких особливих труднощів.

Очікується, що Carplane зможе підніматися на висоту трохи більше 4,5 тисяч метрів на швидкості близько 200 кілометрів на годину. Однієї заправки паливом буде достатньо для подолання по повітрю дистанції в 833 кілометри. Пересуваючись ж по дорозі, автомобіль зможе розвивати швидкість в 176 км / ч.

Як і літаючі автомобілі інших проектів, автомобіль Carplane оснащений висувними розкладними крилами і секціями хвостового механізму. А проміжок між двома фюзеляжами автомобіля є саме тим місцем, куди складаються крила під час його трансформації для переміщень по дорогах. Такий підхід дозволяє уникнути використання додаткових рухомих вузлів і з”єднань, що робить крила автомобіля більш міцними і дозволяє, на додаток до цього, не сильно збільшувати його габаритні розміри. У дослідному зразку крила поки забираються і розгортаються вручну, але фахівці компанії Carplane вже спроектували механізми, які дозволять робити це в автоматичному режимі.

 

Відео: theworacle

Новости Технологий

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України