Життя

Цариця завжди з царем, а корова…

Царица всегда с царём, а корова…Багато і часто ми думаємо про наші відносини. І частіше ми думаємо не про те, що ми маємо, а про те, чого ми хочемо. І прірва між тим, що є і бажаним зазвичай глибока.

Я зараз говорю про тему особистих відносин. Темі особистих відносин присвячено цілий напрямок практичної психології — сімейна психотерапія.

І там теж ніхто нікому нічого не гарантує. Поспілкувавшись з терапевтом, ти все одно будеш сам (сама) приймати рішення стосовно себе, і хто взагалі може знати краще за тих, хто всередині стосунків, як їм бути?

Адже моя думка — там, де людина стикається з чимось інтимним, все зовсім непросто. Вірніше, кожна така історія глибоко індивідуальна і не має конкретного рецепту, адже кожен раз така ситуація унікальна і неповторна. В ній відбувається зіткнення двох індивідуальностей, і вони намагаються порозумітися.

А кожна людина — це цілий всесвіт і знайти того, з ким він збігається повністю і беззаперечно, — завдання практично нездійсненне. Заява впевнена, але чи це так?

Якщо слідувати логіці великих математиків, які стверджують, що у кожної задачі завжди є рішення, або ви знайдете підтвердження складної гіпотези, або знайдете підтвердження її недоведенння. Але рішення завжди є, і це рішення стосується не тільки точних математичних задач.

За родом своєї діяльності, я пов’язаний з індивідуальним психологічним консультуванням і часто зустрічаю людей, частіше дівчат, які з широко розкритими очима готові сприймати поради з приводу головного, як їм здається, питання життя, і, можливо, в їх віці все виглядає саме так, — я не знаю, тим більше, я народжений чоловіком. Як не помилитися з вибором того партнера, який і є тим, кого людина шукає, тим, з ким можна пуститися в пригоду під назвою «життя»?

Це серйозно дуже непросте питання, тим паче, коли навколо кілька різних і спокусливих варіантів.

Як раз сьогодні в черговий раз мені довелося дивитися в очі людині з таким запитом.

Я навіть подумав у процесі бесіди, що в загальному-то, напевно, це гарна тема для розвитку її як бізнес моделі для консультанта. Але, поміркувавши, вирішив просто поки висловити свою думку. Можливо, вона буде корисним для тих, хто знаходиться в стадії роздумів. Адже кожна унікальність підтверджується завжди певною закономірністю, чи не так?

Я часто запитую своїх клієнтів в таких випадках: «А ти точно знаєш, чого ти хочеш? Ти можеш описати, висловити шуканий тобою варіант розвитку власного майбутнього, той, який ти вважаєш ідеальним?»

І більшість з тих, хто дає позитивну відповідь, потім говорять про суто матеріальні і практичні промови, бо глибокого уявлення про те, що людина прагне, у нього немає. Дивно хотіти того, чого й не знаєш, яке воно, чи не так?

А тепер задумайся чесно, невже з тобою так ніколи не траплялося, а? Якщо так, ти рідкісній щасливчик, але більшість понуро видавлять, так, мовляв, було..

Якщо повернутися до теми жіночих очікувань принца, то все дуже схоже. І в цьому є одночасно і незаперечний плюс, і досить серйозна проблема. Звичайно, я згоден з тим, що жінка шукає собі партнера, який насамперед здатний забезпечити її з точки зору реалізації продовження роду, це наша тваринна сутність, далі лише варіації на тему компромісів: чим можна пожертвувати, якщо ідеалу не трапиться? І в цьому є тіньова сторона питання.

Адже кожна людина мріє про щось ідеальне, але в житті йде на компроміси. Краще синиця в руках. Чи це Так?

Я знаю приклади, коли люди не задовольнялися просто синицею, і, як це не здасться дивним, зрештою, завжди знаходили свого єдиного і неповторного. У це важко повірити, але ми всі завжди отримуємо від життя те, на що претендуємо і на що розраховуємо. Нам завжди приходити щось, чого ми усвідомлено чекаємо або свідомо уникаємо, але прагнемо до цього на рівні нашого несвідомого. І все це відповідає нашим бажанням, вірніше очікуванням.

Для простору , в якому ми всі живемо, де вариться «диво» під назвою «Доля», виявляється не тільки те, чого ми щиро хочемо, але і те, чого дуже боїмося.

Якщо наш мозок це приймально-передавальна антена, а, можливо, і дешифратор, якийсь фільтр бажань, то він точно проціджує з потоку наших думок щось за принципом «отримуй те, що просив». Коли ми говоримо: «Я просив не те», то часто ми не усвідомлюємо, що ми цього дуже боялися, боялися, і ця ситуація реалізувалася.

Ми сперечаємося, спалахуємо, а життя вже показало нам якийсь черговий сюжет, ми розчаровано дивимося і не розуміємо, чому? Факт, він дуже конкретний і те, що ми отримуємо, вирішено нашими очікуваннями.

Таким чином, все наше життя залежить тільки від нашого бажання і образу думки, віри чи невіри, сумнівів чи впевненості.

Самі компроміси визначають ступінь варіативності. І в цьому криється відповідь на питання, відповіді завжди дуже конкретні. Тому перед тим, як щось побажати, необхідно добре усвідомити власне бажання. Пам”ятайте: бійся своїх бажань, адже кожне бажання має властивість збуватися.

І якщо ти усвідомлюєш своє бажання тільки на рівні матеріального, воно і реалізується тільки там, якщо ти шукаєш більше і готовий (готова) долати спокуси і спокуси, то рано чи пізно ти знайдеш те, що шукав. Цей закон працює для всіх і стосується не тільки особистих відносин, але їх в першу чергу.

Необхідно пам”ятати, що в житті є принцип рівноваги. Він подібний вагам з важелями впливу. Кожна подія має свою противагу рівнозначну або свою  цінность.

Є таке красиве і вільне слово «Воля». Його можна тлумачити як синонім свободи, як безкрайні можливості або дозвіл на що-то. Його ж в іншому читанні можна тлумачити як прояв характеру, як зусилля, виявлене заради чого можна терпіти, чекати і обмежувати себе.

Кожен вибирає свою ВОЛЮ. А далі вільному воля. Так буває і в стосунках. Тому в ту годину, коли хтось ловить сонячних зайчиків, інший хтось відточує характер і виховує свою волю. Як ви думаєте, кому врешті-решт «пощастить»?

І закінчити хочу історією про лева, який ніжно і чемно говорив по телефону зі своєю левицею. Бик, який знаходився поруч бик здивовано вигукнув: «Ти ж лев — цар звірів і умовляєш дружину?! Я як копитом по столу стукну, бичачим поглядом поведу і..» І лев йому відповідає: « Я одружений з царицею, а ти..на корові..». Кожен має те чого він раніше прагнув.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.