Цариця завжди з царем, а корова…

Багато і часто ми думаємо про наші відносини. І частіше ми думаємо не про те, що ми маємо, а про те, чого ми хочемо. І прірва між тим, що є і бажаним зазвичай глибока.

Я зараз говорю про тему особистих відносин. Темі особистих відносин присвячено цілий напрямок практичної психології — сімейна психотерапія.

І там теж ніхто нікому нічого не гарантує. Поспілкувавшись з терапевтом, ти все одно будеш сам (сама) приймати рішення стосовно себе, і хто взагалі може знати краще за тих, хто всередині стосунків, як їм бути?

Адже моя думка — там, де людина стикається з чимось інтимним, все зовсім непросто. Вірніше, кожна така історія глибоко індивідуальна і не має конкретного рецепту, адже кожен раз така ситуація унікальна і неповторна. В ній відбувається зіткнення двох індивідуальностей, і вони намагаються порозумітися.

А кожна людина — це цілий всесвіт і знайти того, з ким він збігається повністю і беззаперечно, — завдання практично нездійсненне. Заява впевнена, але чи це так?

Якщо слідувати логіці великих математиків, які стверджують, що у кожної задачі завжди є рішення, або ви знайдете підтвердження складної гіпотези, або знайдете підтвердження її недоведенння. Але рішення завжди є, і це рішення стосується не тільки точних математичних задач.

За родом своєї діяльності, я пов’язаний з індивідуальним психологічним консультуванням і часто зустрічаю людей, частіше дівчат, які з широко розкритими очима готові сприймати поради з приводу головного, як їм здається, питання життя, і, можливо, в їх віці все виглядає саме так, — я не знаю, тим більше, я народжений чоловіком. Як не помилитися з вибором того партнера, який і є тим, кого людина шукає, тим, з ким можна пуститися в пригоду під назвою «життя»?

Це серйозно дуже непросте питання, тим паче, коли навколо кілька різних і спокусливих варіантів.

Як раз сьогодні в черговий раз мені довелося дивитися в очі людині з таким запитом.

Я навіть подумав у процесі бесіди, що в загальному-то, напевно, це гарна тема для розвитку її як бізнес моделі для консультанта. Але, поміркувавши, вирішив просто поки висловити свою думку. Можливо, вона буде корисним для тих, хто знаходиться в стадії роздумів. Адже кожна унікальність підтверджується завжди певною закономірністю, чи не так?

Я часто запитую своїх клієнтів в таких випадках: «А ти точно знаєш, чого ти хочеш? Ти можеш описати, висловити шуканий тобою варіант розвитку власного майбутнього, той, який ти вважаєш ідеальним?»

І більшість з тих, хто дає позитивну відповідь, потім говорять про суто матеріальні і практичні промови, бо глибокого уявлення про те, що людина прагне, у нього немає. Дивно хотіти того, чого й не знаєш, яке воно, чи не так?

А тепер задумайся чесно, невже з тобою так ніколи не траплялося, а? Якщо так, ти рідкісній щасливчик, але більшість понуро видавлять, так, мовляв, було..

Якщо повернутися до теми жіночих очікувань принца, то все дуже схоже. І в цьому є одночасно і незаперечний плюс, і досить серйозна проблема. Звичайно, я згоден з тим, що жінка шукає собі партнера, який насамперед здатний забезпечити її з точки зору реалізації продовження роду, це наша тваринна сутність, далі лише варіації на тему компромісів: чим можна пожертвувати, якщо ідеалу не трапиться? І в цьому є тіньова сторона питання.

Адже кожна людина мріє про щось ідеальне, але в житті йде на компроміси. Краще синиця в руках. Чи це Так?

Я знаю приклади, коли люди не задовольнялися просто синицею, і, як це не здасться дивним, зрештою, завжди знаходили свого єдиного і неповторного. У це важко повірити, але ми всі завжди отримуємо від життя те, на що претендуємо і на що розраховуємо. Нам завжди приходити щось, чого ми усвідомлено чекаємо або свідомо уникаємо, але прагнемо до цього на рівні нашого несвідомого. І все це відповідає нашим бажанням, вірніше очікуванням.

Для простору , в якому ми всі живемо, де вариться «диво» під назвою «Доля», виявляється не тільки те, чого ми щиро хочемо, але і те, чого дуже боїмося.

Якщо наш мозок це приймально-передавальна антена, а, можливо, і дешифратор, якийсь фільтр бажань, то він точно проціджує з потоку наших думок щось за принципом «отримуй те, що просив». Коли ми говоримо: «Я просив не те», то часто ми не усвідомлюємо, що ми цього дуже боялися, боялися, і ця ситуація реалізувалася.

Ми сперечаємося, спалахуємо, а життя вже показало нам якийсь черговий сюжет, ми розчаровано дивимося і не розуміємо, чому? Факт, він дуже конкретний і те, що ми отримуємо, вирішено нашими очікуваннями.

Таким чином, все наше життя залежить тільки від нашого бажання і образу думки, віри чи невіри, сумнівів чи впевненості.

Самі компроміси визначають ступінь варіативності. І в цьому криється відповідь на питання, відповіді завжди дуже конкретні. Тому перед тим, як щось побажати, необхідно добре усвідомити власне бажання. Пам”ятайте: бійся своїх бажань, адже кожне бажання має властивість збуватися.

І якщо ти усвідомлюєш своє бажання тільки на рівні матеріального, воно і реалізується тільки там, якщо ти шукаєш більше і готовий (готова) долати спокуси і спокуси, то рано чи пізно ти знайдеш те, що шукав. Цей закон працює для всіх і стосується не тільки особистих відносин, але їх в першу чергу.

Необхідно пам”ятати, що в житті є принцип рівноваги. Він подібний вагам з важелями впливу. Кожна подія має свою противагу рівнозначну або свою  цінность.

Є таке красиве і вільне слово «Воля». Його можна тлумачити як синонім свободи, як безкрайні можливості або дозвіл на що-то. Його ж в іншому читанні можна тлумачити як прояв характеру, як зусилля, виявлене заради чого можна терпіти, чекати і обмежувати себе.

Кожен вибирає свою ВОЛЮ. А далі вільному воля. Так буває і в стосунках. Тому в ту годину, коли хтось ловить сонячних зайчиків, інший хтось відточує характер і виховує свою волю. Як ви думаєте, кому врешті-решт «пощастить»?

І закінчити хочу історією про лева, який ніжно і чемно говорив по телефону зі своєю левицею. Бик, який знаходився поруч бик здивовано вигукнув: «Ти ж лев — цар звірів і умовляєш дружину?! Я як копитом по столу стукну, бичачим поглядом поведу і..» І лев йому відповідає: « Я одружений з царицею, а ти..на корові..». Кожен має те чого він раніше прагнув.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

One comment

  1. Avatar

    перекладали через google?

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh