Війна рф проти України

Буданов: Якби росіянам вдалось висадитись у Гостомелі, то Київ був би взятий

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майор Кирило Буданов в інтерв’ю Дмитрові Комарову для спецпроєкту «Рік. За кадром. Розвідник» розкрив російські плани захопити Київ.

«Весь план росіян був – стрімка висадка посадковим способом [на аеродром Гостомель]. Це був взагалі єдиний план. По-перше, вони не вірили, що тут буде спротив, по-друге, вони вважали, що стрімко висадяться, і літак за літаком будуть вивантажувати підрозділи, які одразу будуть входити в Київ», ― зазначив керівник воєнної розвідки України.

На думку Кирила Буданова, якби росіянам вдалося захопити аеродром в Гостомелі та створити там плацдарм, столиця України була б захоплена ворогом.

Також начальник ГУР МО України пояснив, що на північному напрямку росіяни не мали наміру воювати, як в Маріуполі, а довжелезні військові колони прагнули використати для створення картинки масованого наступу та безальтернативності здачі.

«росіяни вірили, що ніхто не зможе створити їм серйозної протидії, і вони зайдуть в урядовий квартал та змінять владу, оскільки, на їхню думку, українське керівництво на цей час мало б кудись утекти, а якщо ні ― вони його знищили б» ― наголосив Буданов.

Серед іншого, очільник української розвідки Кирило Буданов повідомив, що держава-агресор росія декілька разів змінювала дату початку повномасштабного вторгнення, а остаточну інформацію про напад о четвертій ранку 24.02.2022 Україна отримала за день до нього, 23 лютого о 15:00.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України