тваринні жири
тваринні жири

Британські лікарі: відмова від тваринних жирів принесла катастрофічні наслідки

тваринні жири

Медична пропаганда, яка переконала мільйони людей в західних країнах відмовитися від споживання тваринних жирів і перейти на знежирені молочні продукти, завдала колосальної шкоди громадському здоров’ю і мала «катастрофічні наслідки», — до такого висновку прийшли британські лікарські асоціації Національного форуму ожиріння та Асоціація громадського здоров’я  на основі зростаючого масиву епідеміологічних досліджень останнього часу.

Всі спроби науково довести причинно-наслідковий зв’язок між споживанням тваринних жирів і серцево-судинними захворюваннями не увінчалися успіхом. Гірше того, накопичувалися факти, що очевидно суперечать загальновизнаній теорії. Ніхто з учених борців з тваринними жирами не міг пояснити, чому французи і німці, які вперто зберігають вірність жирній м’ясній їжі, стрункіші американців і рідше страждають серцево-судинними захворюваннями. Згадалися і «забуті» істини про те, що їжа, яка з’їдається людиною не потрапляє їй в кров в незмінному вигляді, проковтнута олія не здатна відкластися на стінках судин – холестерин виробляється в печінці.

В останні десять років, коли протиріччя між теорією і практикою придбали кричущу очевидність, на сторінках наукових журналів стали все частіше з’являтися дослідження, що вказують на можливу шкоду дієти з низьким вмістом тваринних жирів. Виключення з раціону жирів неминуче змушує людину компенсувати недоотримані калорії вуглеводами — в тому числі, легкозасвоюваними, такими як рафінований цукор. А такі вуглеводи, провокуючи посилене вироблення інсуліну, подають сигнал жировим відкладенням забирати з крові «зайву» глюкозу і переробляти її в нову жирову тканину.

Так виникає замкнене коло порушеного обміну речовин, добре знайомого всім, хто страждає від зайвої ваги: при хронічно високому рівні інсуліну жирові відкладення «працюють» на себе, позбавляючи організм енергії, що призводить до постійного відчуття голоду і втоми, позбавляє людини сил встати з дивана і спонукає з’їсти ще щось «смачненьке». Якщо і це «смачненьке» буде жирним, це, можливо, краще, ніж «чисті» вуглеводи: в присутності жирів вуглеводи викликають менш різкий підйом інсуліну в крові.

Національний форум ожиріння і Асоціація громадського здоров’я закликають державну систему охорони здоров’я негайно і радикально переглянути свої рекомендації по здоровому харчуванню. Вони настійно радять співгромадян повернутися до повноцінної їжі», включаючи жирне м’ясо і вершкове масло, і категорично виключити з раціону знежирені йогурти, маргарин, рослинні олії низької якості (канола, соєва тощо) і іншу «здорову» їжу, поширенню якої енергійно сприяли органи охорони здоров’я.

Глобальна війна проти холестерину створила величезну індустрію «здорового харчування», що приносить величезні прибутки. Автори британського звіту звинувачують владу в потуранні комерційним інтересам і корупції. Тільки із-за цього, на їхню думку, давно відомі медичній науці факти досі не стали надбанням широкій гласності. Лобісти харчової промисловості беруть участь у складанні офіційних рекомендацій по здоровому харчуванню — і в цьому, на думку авторів звіту, полягає серйозна небезпека для громадського здоров’я.

Глава Національного форуму ожиріння, професор Девід Хеслам каже, що давно зрозумів згубність інструкцій, які надають«зверху» і які рекомендують пацієнтам дієту з низьким вмістом жирів. Десятиліття «здорового харчування» на Заході принесли лише різке зростання епідемії ожиріння і супутніх хвороб. Кардіолог Асім Малхотра з Асоціації громадського здоров’я в інтерв’ю Гардіан назвав війну з холестерином «ймовірно, найбільшою помилкою в історії сучасної медицини, яка мала руйнівні наслідки для громадського здоров’я».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh