Авторські статтіНовини

Британські лікарі: відмова від тваринних жирів принесла катастрофічні наслідки

тваринні жири
тваринні жири

Медична пропаганда, яка переконала мільйони людей в західних країнах відмовитися від споживання тваринних жирів і перейти на знежирені молочні продукти, завдала колосальної шкоди громадському здоров’ю і мала «катастрофічні наслідки», — до такого висновку прийшли британські лікарські асоціації Національного форуму ожиріння та Асоціація громадського здоров’я  на основі зростаючого масиву епідеміологічних досліджень останнього часу.

Всі спроби науково довести причинно-наслідковий зв’язок між споживанням тваринних жирів і серцево-судинними захворюваннями не увінчалися успіхом. Гірше того, накопичувалися факти, що очевидно суперечать загальновизнаній теорії. Ніхто з учених борців з тваринними жирами не міг пояснити, чому французи і німці, які вперто зберігають вірність жирній м’ясній їжі, стрункіші американців і рідше страждають серцево-судинними захворюваннями. Згадалися і «забуті» істини про те, що їжа, яка з’їдається людиною не потрапляє їй в кров в незмінному вигляді, проковтнута олія не здатна відкластися на стінках судин – холестерин виробляється в печінці.

В останні десять років, коли протиріччя між теорією і практикою придбали кричущу очевидність, на сторінках наукових журналів стали все частіше з’являтися дослідження, що вказують на можливу шкоду дієти з низьким вмістом тваринних жирів. Виключення з раціону жирів неминуче змушує людину компенсувати недоотримані калорії вуглеводами — в тому числі, легкозасвоюваними, такими як рафінований цукор. А такі вуглеводи, провокуючи посилене вироблення інсуліну, подають сигнал жировим відкладенням забирати з крові «зайву» глюкозу і переробляти її в нову жирову тканину.

Так виникає замкнене коло порушеного обміну речовин, добре знайомого всім, хто страждає від зайвої ваги: при хронічно високому рівні інсуліну жирові відкладення «працюють» на себе, позбавляючи організм енергії, що призводить до постійного відчуття голоду і втоми, позбавляє людини сил встати з дивана і спонукає з’їсти ще щось «смачненьке». Якщо і це «смачненьке» буде жирним, це, можливо, краще, ніж «чисті» вуглеводи: в присутності жирів вуглеводи викликають менш різкий підйом інсуліну в крові.

Національний форум ожиріння і Асоціація громадського здоров’я закликають державну систему охорони здоров’я негайно і радикально переглянути свої рекомендації по здоровому харчуванню. Вони настійно радять співгромадян повернутися до повноцінної їжі», включаючи жирне м’ясо і вершкове масло, і категорично виключити з раціону знежирені йогурти, маргарин, рослинні олії низької якості (канола, соєва тощо) і іншу «здорову» їжу, поширенню якої енергійно сприяли органи охорони здоров’я.

Глобальна війна проти холестерину створила величезну індустрію «здорового харчування», що приносить величезні прибутки. Автори британського звіту звинувачують владу в потуранні комерційним інтересам і корупції. Тільки із-за цього, на їхню думку, давно відомі медичній науці факти досі не стали надбанням широкій гласності. Лобісти харчової промисловості беруть участь у складанні офіційних рекомендацій по здоровому харчуванню — і в цьому, на думку авторів звіту, полягає серйозна небезпека для громадського здоров’я.

Глава Національного форуму ожиріння, професор Девід Хеслам каже, що давно зрозумів згубність інструкцій, які надають«зверху» і які рекомендують пацієнтам дієту з низьким вмістом жирів. Десятиліття «здорового харчування» на Заході принесли лише різке зростання епідемії ожиріння і супутніх хвороб. Кардіолог Асім Малхотра з Асоціації громадського здоров’я в інтерв’ю Гардіан назвав війну з холестерином «ймовірно, найбільшою помилкою в історії сучасної медицини, яка мала руйнівні наслідки для громадського здоров’я».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України