Міністр оборони Великобританії Грант Шаппс та командувач британської армії Тоні Радакін побували з візитом у Києві (до Одеси через ризик потрапити під обстріл їхати відмовилися) дозволили собі дати командуванню ЗСУ кілька порад.
Так, британські топ-чиновники заявили президенту Володимиру Зеленському, міністру оборони Рустему Умерову, а також головнокомандувачу Олександру Сирському, що Україні варто утриматися від планування та реалізації нових наступів на фронті. Натомість краще сконцентруватися на побудові стратегії оборони, йдеться в матеріалі The Sunday Times.
Радакін стурбований, що Сирський може надто зациклитись на сухопутних боях. Натомість британський командувач намагається сформувати стратегію України відповідно до західної військової доктрини та необхідності наступати на суші, у повітрі та на морі.
Шаппс і Радакін порадили українському військово-політичному керівництву відмовитися від планів наступу. Радакін, який бере активну участь у формуванні нових ВМС України, порадив українській стороні звернути увагу на ВМС Ірану, які складаються з легких та маневрених кораблів, а також морських дронів.
“Великобританія радить утримувати лінію на північному та східному фронтах і, якщо необхідно, відступити на сприятливішу місцевість, де, як сподіваються, оборонні лінії зможуть утримати росіян. Це дозволить українцям зосередити свої зусилля на Чорному морі та Криму, де за останні півроку їхні війська за допомогою західних ракет великої дальності завдали значних ударів”, – пише видання.
Джерела розкрили, що Зеленський був дуже зацікавлений, перебував у гарному настрої та був відкритим до британських пропозицій.
Як нагадує видання, вперше з часів Кримської війни Росія не може вільно діяти у чорноморському регіоні. Україна досягла значних успіхів у Чорному морі, потопивши важливі російські кораблі. Радакін переконаний, що саме в ударах по Криму та флоту РФ лежить ключ до успіху України у 2024 році, і що атаки по Криму та знищення російських військових кораблів, зокрема підводних човнів, потрапляють у серце “російської ментальності”.
“Путін знає, що він втрачає Крим, що він втрачає Чорне море. Протягом майже 200 років Чорноморський флот мав можливість проводити навчання у Чорному морі. Зараз у Чорному морі немає жодного військового корабля. Це дає нам уявлення про масштаб українського успіху в Криму. “, – сказав Шаппс.