ЄС|NATO

“Україна кров’ю виграє час”, – Міноборони Чехії проти примусу до переговорів з агресором

Європа, хто б не заперечував цей факт, уже перебуває у стані конфлікту з Росією. Зараз українці своєю кров’ю дають час країнам Заходу підготуватися.

Як заявила міністерка оборони Чехії Яна Чернохова, передає чеське видання Reflex, хоча Україна і не є членом НАТО, вона є ключовим союзником і веде важку боротьбу з російською агресією.

“Ми самі знаємо зі своєї історії, що таке окупація ворожою державою. Тому я вважаю своїм моральним обов’язком не допустити, щоб інші пережили цей досвід”, – зазначив міністр оборони.

Чернохова закликала надати Україні всіляку підтримку, щоб вона вистояла у своїй справедливій боротьбі за свободу, суверенітет і територію. Зокрема, забезпечити зброєю та боєприпасами, продовжити навчання українських військових.

“Росія пропонує лише капітуляцію, тортури та поневолення. Ми не повинні нав’язувати цей мир Україні”, – додала чеська міністерка.

Також вона підкреслила, що війна в Україні є останнім попередженням, що Чехія не повинна недооцінювати свою оборону. На думку міністра, приклад України також показує, що крім професійної армії життєво важливо мати достатні виробничі потужності.

“Україна власною кров’ю виграє нам час, щоб якнайшвидше привести свою оборону до ладу, а не покладатися тільки на інших, як ми звикли одразу після вступу до Альянсу. Де-факто ми вже живемо в конфлікті … Не йдеться про конвенційні бойові дії як у минулому столітті, але ми вже залучені в якийсь конфлікт через кібератаки, які здійснює Росія”, – сказала Чернохова.

Нагадаємо, Чехія в рекордні терміни зібрала суму на купівлю боєприпасів для України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України