Війна рф проти України

Бронетранспортери «Дозор-Б» Львівського бронетанкового заводу для Міноборони отримають можливість плавати

Бойова розвідувальна-дозорна машина «Дозор-Б» має плавати й тому Міноборони України нагадали розробникам про потребу доопрацювання зразка.

Про це розказав Заступник міністра оборони з озброєння Олександр Миронюк в інтерв’ю для Defense Express.

Така вимога була поставлена ще при розробці першого варіанту «Дозор», але ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування» тоді цю функцію не реалізувало.

Зараз на підприємстві розробнику триває дослідно-конструкторська робота під назвою «Турнір» мета якої доопрацювати зразок та надати йому можливість долати водні перешкоди.

«Зазначу, що тактико-технічне завдання на «Дозор-Б» від Міноборони, ще в першому варіанті передбачало таку функцію, як подолання водних перешкод. Проте у ХКБМ не спромоглися виконати це завдання. Тому ми нагадали розробникам про це і наразі триває дослідно-конструкторська робота «Турнір», – розказав Олександр Миронюк

Але навіть у сьогоднішньому вигляді «Дозор-Б» успішно пройшов державні випробування та влітку 2020 року був прийнятий на озброєння Збройних Сил України.

Цього місяця розробник має передати зразок бойової машини для проведення кваліфікаційних випробувань перед запуском його у серійне виробництво.

Щодо об’ємів серійного виробництва та замовлення їх з боку Міністерства оборони поки нічого не відомо.

У серпні 2020 року в ході візиту віцепрем’єр-міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського на ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова» було заявлено про наміри розгорнути на підприємстві серійне виробництво «Дозор-Б».

У червні 2016-го на основі конструкторської документації ХКБМ фахівці Львівського бронетанкового заводу виготовили першу партію з 10 одиниць машин «Дозор-Б» та передали їх до ЗСУ.

Тоді Збройні Сили України отримали машини виготовлені на ДП «Львівський бронетанковий завод» за угодою підписаною з Міністерством оборони України у грудні 2015-го року.

Після цього доопрацюваннями та покращенням технічних характеристик машини уже займалися харківські конструктори, розповів директор ХКБМ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України