Бронетранспортер «Дозор-Б» Фото: ДП «Львівський бронетанковий завод»
Бронетранспортер «Дозор-Б» Фото: ДП «Львівський бронетанковий завод»

Бронетранспортери «Дозор-Б» Львівського бронетанкового заводу для Міноборони отримають можливість плавати

Бойова розвідувальна-дозорна машина «Дозор-Б» має плавати й тому Міноборони України нагадали розробникам про потребу доопрацювання зразка.

Про це розказав Заступник міністра оборони з озброєння Олександр Миронюк в інтерв’ю для Defense Express.

Така вимога була поставлена ще при розробці першого варіанту «Дозор», але ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування» тоді цю функцію не реалізувало.

Зараз на підприємстві розробнику триває дослідно-конструкторська робота під назвою «Турнір» мета якої доопрацювати зразок та надати йому можливість долати водні перешкоди.

«Зазначу, що тактико-технічне завдання на «Дозор-Б» від Міноборони, ще в першому варіанті передбачало таку функцію, як подолання водних перешкод. Проте у ХКБМ не спромоглися виконати це завдання. Тому ми нагадали розробникам про це і наразі триває дослідно-конструкторська робота «Турнір», – розказав Олександр Миронюк

Але навіть у сьогоднішньому вигляді «Дозор-Б» успішно пройшов державні випробування та влітку 2020 року був прийнятий на озброєння Збройних Сил України.

Цього місяця розробник має передати зразок бойової машини для проведення кваліфікаційних випробувань перед запуском його у серійне виробництво.

Щодо об’ємів серійного виробництва та замовлення їх з боку Міністерства оборони поки нічого не відомо.

У серпні 2020 року в ході візиту віцепрем’єр-міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського на ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова» було заявлено про наміри розгорнути на підприємстві серійне виробництво «Дозор-Б».

У червні 2016-го на основі конструкторської документації ХКБМ фахівці Львівського бронетанкового заводу виготовили першу партію з 10 одиниць машин «Дозор-Б» та передали їх до ЗСУ.

Тоді Збройні Сили України отримали машини виготовлені на ДП «Львівський бронетанковий завод» за угодою підписаною з Міністерством оборони України у грудні 2015-го року.

Після цього доопрацюваннями та покращенням технічних характеристик машини уже займалися харківські конструктори, розповів директор ХКБМ.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh