ЄС|NATO

Британські ядерні випробування мало не вбили міністра оборони

Британські ядерні випробування мало не вбили міністра оборони Гранта Шеппса, – пише The Times.

Британська ядерна ракета Trident не пройшла випробування.

Повідомляється, що викид Trident II з шахти стався штатно, але прискорювачі першого ступеня не спрацювали, і 58-тонна ракета з потенційно ядерною боєголовкою впала в безпосередній близькості від субмарини HMS Vanguard, яка її запустила. На ній у цей момент перебував міністр оборони разом з адміралом.

“Ракета Trident дала осічку і впала в океан біля берегів Флориди під час рідкісного випробувального запуску британського атомного підводного човна, що стало ганебним ударом для Королівського флоту”, – пише Sky News.

У вівторок увечері Міністерство оборони підтвердило, що під час навчань за участю HMS Vanguard сталася “аномалія”, але його представник наполягав на тому, що засоби ядерного стримування “залишаються безпечними, надійними та ефективними”.

“Помилка була якось пов’язана з тим, що це був випробувальний пуск, причому джерело повідомило, що пуск був би успішним, якби він був дійсно здійснений з ядерною боєголовкою”, – уточнює видання.

Ракета мала пролетіти кілька тисяч миль, перш ніж нешкідливо приземлитися в Атлантичному океані між Бразилією і Західною Африкою, натомість вона впала в океан неподалік від того місця, де її було запущено.

Попереднє випробування цієї ракети 8 років тому теж закінчилося невдачею.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України