ЄС|NATO

Британія планує перекинути в Україну інструкторів для навчання ЗСУ та посилити захист суден із зерном

Крім того, мова і про те, щоб допомогти Україні прискоритись з інтеграцією до НАТО

Джерело: Defence Express , The Telegraph.

Велика Британія збільшить обсяги програми по навчанню військових ЗСУ відповідно до планів, які обговорюються з військовим керівництвом. Окрім того, відбулись “перемовини з військовим керівництвом” про переміщення британських військових інструкторів на територію України з тим, щоб ці інструктори вже на нашій території вчили наших військових.

Про це новий міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив у своєму інтерв’ю виданню The Telegraph.

Бійці ЗСУ під час тренувань на полігонах у Великій Британії, липень 2022 року, фото з відкритих джерел
Бійці ЗСУ під час тренувань на полігонах у Великій Британії, липень 2022 року, фото з відкритих джерел

 

Також Шаппс заявив, що під час свого візиту до України на минулому тижні він розмовляв із президентом Володимиром Зеленським про те, як Королівські ВМС Великої Британії можуть допомогти посилити захист суден із зерном з України, які піддаються атакам РФ у Чорному морі.

Окрім того, очільник Міноборони Великої Британії також зазначив, що закликав місцеві оборонні компанії також запускати свої потужності в нашій країні, як це уже запланувала BAE Systems.

Окрім того, як далі пише в своїй публікації The Telegraph, “виявилось, що Велика Британія шукає способи, як допомогти підготуватись Україні до членства в НАТО”. І що на даний момент, в рамках програми Interflex, з початку 2022 року на полігонах у Великій Британії пройшли підготовку вже понад 20 тисяч бійців ЗСУ.

Британія планує перекинути в Україну інструкторів для навчання ЗСУ та посилити захист суден із зерном

Бійці ЗСУ під час тренувань на полігонах у Великій Британії, вересень 2022 року, фото з відкритих джерел

Цікаво, що на цьому тлі Грант Шаппс заявив про деякі важливі організаційні речі, які стосуються обороноздатності й самої Великої Британії. Наприклад, він “закликав повторити” обіцянку наростити рівень оборонних затрат до 3% від ВВП, а поточну ціль зі збільшенням до 2,5% від ВВП слід приймати хіба що як “перевалочну точку”.

Крім того, “квоти різноманіття” для комплектування армії були скасовані. І сам Шаппс закликав також відмовитись від проекту будівництва залізниці HS2 на тлі того, що потрібно нарощувати оборонні затрати в контексті повномасштабного вторгнення РФ до України.

Нагадаємо, раніше Defense Express розповідав що, у BAE Systems деталізували, як швидко можна організувати в Україні виробництво запчастин до легких гаубиць. Також ми розповідали про те, як наші бійці порівнювали Challenger 2 та радянський Т-80, і чому цей британський танк можна назвати як “снайперська гармата”.

Challenger 2, стоп-кадр з відео Десантно-штурмових військ ЗСУ, вересень 2023 року
Challenger 2, стоп-кадр з відео Десантно-штурмових військ ЗСУ, вересень 2023 року

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України