Брекет після 30 років: чи в такому віці можливо виправити прикус

Прийнято вважати, що в такому віці виправити прикус вже не можна, але чи так це – розбираємося з експертом.

Скажімо чесно, брекет для багатьох з нас є психологічною травмою. Але якщо дитячі комплекси щодо залозок на зубах швидко забуваються, то в дорослому житті пересилити себе і надіти їх здається нестерпним. Але в останні роки носити брекети в 30 років, а то й більше, стало нормою.

Брекет застосовуються стоматологами для корекції положення зубів при їх нерівності, порушення прикусу. Цю методику вважають найбільш простий і безболісною. І якщо якихось 20 років тому експерти стверджували, що брекети допоможуть тільки в дитячому віці, то зараз ситуація змінилася. Лікар стоматолог-ортодонт Ліна Ледіхова з клініки Refformat розповіла, наскільки ефективні брекети і які їх види існують.

Чому зуби ростуть кривими

З двох причин. Одна з найпоширеніших – генетична. Невідповідність розмірів зубів дістається нам у спадок від батьків.

Друга причина – фізіологічна. Зміщення нижнього ряду зубів відбувається, як правило, до 30 років. Насправді це нормально, хоча з естетичної точки зору виглядає зовсім непривабливо, а тому коригується брекетами.

Коли потрібно звернути до стоматолога

Експерти радять систематично відвідувати фахівців з 6-7 років, коли відбувається зміна зубів. У такому разі ортодонт зможе відстежувати всі зміни і не втратить ні одну деталь і прийняти превентивні методи корекції на етапі зародження проблеми.

Дорослим таке рішення може допомогти далеко не завжди. В кожному окремому випадку стоматолог обирає різні способі лікування. Від встановлення внутрішніх і зовнішніх брекетів до елайнерів (знімна капа для зубів) і шинування (встановлюються металеві шини).

Види брекетів

Найбільш широким спектром застосування мають зовнішні брекети. Їх можна розділити на дві групи: з кераміки або металеві. Таким чином, функція у них одна, але різниця лише в матеріалі і зовнішньому вигляді.

Внутрішні брекети ставляться при мінімальному викривлення зубів. Але вам не уникнути зовнішніх брекетів при наявності зміненого нахилу коренів і ризику їх оголення.

Термін лікування не залежить від того, який вид брекетів ви вибрали

Елайнери – це знімні ортодонтичні апарати, що представляють собою спеціальні капи на зуби з полікарбонату. У них більш вузький спектр застосування. Можна виправити легку  деформацію і невеликі рецидиви. У разі більш серйозних порушень вам буде показань вже інший метод лікування. Термін терапії елайнерами не перевищує звичайно одного року, що менше, ніж альтернативні системи лікування брекетами. Основний плюс методу – точкове втручання. Фахівець може вибрати, на які конкретно зуби йому потрібно впливати, і працювати саме з ними, не зачіпаючи при цьому інші.

Як довго їх носити

Середня тривалість лікування становить від півтора до двох років. Все залежить від складності проблеми (буває і більш тривале спостереження). Пацієнт відвідує спеціаліста раз в 4-6 тижнів для оперативного відстеження динаміки змін і можливості внесення корективів в терапевтичний процес.

А що далі

Після завершення використання брекетів лікар продовжує свою роботу, так як необхідно виключити рецидив в деформації зубів. Він називає ретенціонним і триває у два рази довше, ніж фаза активного лікування. В цей час йде утримання отриманого результату, формується дозрівання кісткової тканини. Використовується незнімний ретейнер у вигляді тонкого металевого дроту або ж змінна нічна капа. Це необхідна складова для закріплення бажаного терапевтичного ефекту.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fourteen − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh