Бразилія: перший священик з автохтонного племені баніва

Пресвітерські свячення першого представника корінної бразильської народності баніва стало історичною подією для дієцезії Сан-Ґабріел-да-Кашоейра, на території якої проживають 23 автохтонні етнічні групи. Отець Жералдо Тріндаде Монтенеґро, який був висвячений 17 березня 2018 р., народився в населеному пункті Араріпіра Кашоейра, розташованому на кордоні між Бразилією й Колумбією. Після закінчення семінарії, він отримав дияконські свячення й виконував служіння на парафії свого походження, де тепер буде виконувати обов’язки пароха.

У своєму інтерв’ю католицькому інформагентству «Fides», отець Жералдо зазначив, що він вирішив стати священиком як відповідь на потребу регіону, в якому бракує священиків. «Спочатку я відчув покликання відповісти на цю потребу, – зазначив він, – але з часом, під час формації, я усвідомив, що бути священиком – це щось набагато більше. Бути священиком, отримати Тайну Священства, означає бути присутністю Христа в щоденному світі».

Молодий священик сам попросив єпископа дозволити йому працювати у власному регіоні, незважаючи на побоювання про те, чи його приймуть на своїй землі. «Якщо вони мене прийняли, – підкреслив він, – я вважаю, що зможу легше  спілкуватися із своїм народом і показати їм, ким є священик, тобто, що він є членом спільноти, а не тим, хто вирішує і керує, або відповідає за все, як це, на жаль, часто було у нашій історії католицької євангелізації».

За словами деяких місцевих катехитів, народність Баніва сприйняла цю новину з великою радістю й надією. Вони зазначають також, що багато людей в регіоні погано знають португальську, тому їм важко зрозуміти значення і глибину біблійних текстів, що є на португальській мові. Саме тому присутність людини, яка знає їхню мову і розуміє їхню культуру, є знаком надії для регіону, в якому присутність священиків раніше була тільки тимчасовою і спорадичною.

Дієцезія Сан-Ґабріел-да-Кашоейра, розташована в амазонському регіоні на кордоні між Бразилією, Колумбією та Венесуелою, має найбільшу кількість автохтонних жителів, що перевищує 90%. На території площею 293.000 квадратних кілометрів поживають 23 автохтонні народи, що розмовляють 18 мовами, три з яких є офіційними у Сан-Ґабріел-да-Кашоейра.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty + eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh