ЄС|NATO

Брати Клички у Берліні на заході Bild 100 закликали канцлера Шольца якнайшвидше надати далекобійні ракети Taurus

Відвідали з Володимиром у Берліні захід Bild 100. На який німецьке видання й видавництво Axel Springer щорічно збирає найвпливовіших людей.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.

Під час виступів ми говорили про ту допомогу, яка життєво важлива сьогодні для боротьби і Перемоги України.

І, скориставшись нагодою, я звернувся до канцлера Німеччини Олафа Шольца, який теж був присутній, аби Україні якнайшвидше надали далекобійні ракети Taurus. Це треба нам, аби захистити свободу не тільки своєї країни, а й безпеку всього цивілізованого світу! – продовжів Віталій.

Скільки крилатих ракет Taurus радіусом дії на 500 кілометрів може отримати Україна від Німеччини

Німеччина має в своєму запасі крилаті ракети Taurus, і це ще один крутий варіант доставки “бавовни” в глибокі тили окупантів у пару до Storm Shadow

Ракета Taurus KEPD 350/150 (Target Adaptive Unitary & Dispenser Robotic Ubiquity System/Kinetic Energy Penetrating Destroyer) – це німецько-шведська розробка, яка створювалася спільним підприємством MBDA Deutschland та Saab Bofors Dynamics AB.

Розробка ракети стартувала у 1994 році, перший випробувальний політ відбувся у 1999. Щодо кількості поставлених ракет, то у серпні 2002 було укладено контракт на постачання 600 ракет Taurus, і ще 14 навчальних ракет. Згідно з даними з відкритих джерел, 600-а ракета була поставлена у 2010 році. Водночас ще 43 ракети отримала Іспанія.

Про 600 німецьких ракет Кізеветтер відзначає наступне – що з цієї кількості станом на сьогодні в строю перебуває тільки 150 одиниць. І таким чином виходить, що Німеччина має запас аж в 450 крилатих ракет, які б могли бути поставлені Україні – за умови, звичайно, що їх вдасться відновити.

І на думку військового експерта по ракетах з Університету Осло Фабіана Хоффмана, компанія MBDA могла б досить швидко відновити виведені з ладу крилаті ракети Taurus – і ба більше, знову запустити виробництво цих ракет, якщо Німеччина вирішить постачати їх в Україну.

З урахуванням того, що крилаті ракети Storm Shadow були успішно адаптовані під крило радянського фронтового бомбардувальника Су-24, то з Taurus теж не має виникнути проблем і за прогнозами Хоффмана, ракети можна було б ввести в стрій за один-два місяці.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України