Економіка

Борги за світло нараховують, а у квартирі ніхто не проживає: як цього уникнути

Під час війни багато українців були змушені залишити свої рідні будинки. Водночас, навіть якщо у квартирі чи будинку ніхто не проживає, можуть нараховуватися борги за світло.

Чому так відбувається і як цього уникнути, розповіли в енергетичній компанії Yasno.

Так, у компанії пояснили, звідки береться борг. Коли у квартирі чи будинку ніхто не проживає, часто показники лічильника перестають передавати. Не отримавши даних, оператор розраховує самостійно, враховуючи середньодобове споживання, і передає інформацію постачальнику електроенергії.

Постачальник до отриманих обсягів застосовує тариф та виставляє рахунок. Власник житла його не платить, вважає це помилкою і таким чином починають формуватись борги.

Для того, щоб не накопичувати борги, слід передавати орієнтовні показання щомісяця. Енергетики пояснюють, якщо, наприклад, у квартирі залишився працюючим холодильник чи інша техніка, достатньо буде щомісяця до останніх зафіксованих вами свідчень додавати 2-5 кВт∙год і платити за них відповідно. Після повернення до будинку потрібно сфотографувати дані лічильника або запросити контролера, щоб звірити дані.

Необхідно передавати одні й самі показання лічильника щомісяця. Навіть якщо у квартирі відключені всі електроприлади, необхідно щомісяця передавати останні показані клієнтом показання.

Слід пам’ятати, що передавати показання лічильника слід за два дні до кінця місяця та протягом трьох днів наступного.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України