Під час війни багато українців були змушені залишити свої рідні будинки. Водночас, навіть якщо у квартирі чи будинку ніхто не проживає, можуть нараховуватися борги за світло.
Чому так відбувається і як цього уникнути, розповіли в енергетичній компанії Yasno.
Так, у компанії пояснили, звідки береться борг. Коли у квартирі чи будинку ніхто не проживає, часто показники лічильника перестають передавати. Не отримавши даних, оператор розраховує самостійно, враховуючи середньодобове споживання, і передає інформацію постачальнику електроенергії.
Постачальник до отриманих обсягів застосовує тариф та виставляє рахунок. Власник житла його не платить, вважає це помилкою і таким чином починають формуватись борги.
Для того, щоб не накопичувати борги, слід передавати орієнтовні показання щомісяця. Енергетики пояснюють, якщо, наприклад, у квартирі залишився працюючим холодильник чи інша техніка, достатньо буде щомісяця до останніх зафіксованих вами свідчень додавати 2-5 кВт∙год і платити за них відповідно. Після повернення до будинку потрібно сфотографувати дані лічильника або запросити контролера, щоб звірити дані.
Необхідно передавати одні й самі показання лічильника щомісяця. Навіть якщо у квартирі відключені всі електроприлади, необхідно щомісяця передавати останні показані клієнтом показання.
Слід пам’ятати, що передавати показання лічильника слід за два дні до кінця місяця та протягом трьох днів наступного.