ЄС|NATO

Болгарія вислала російського військового аташе за шпигунство

Болгарія оголосила персоною нон-грата дипломата російського посольства в Софії, який, як кажуть, здійснював шпигунську діяльність. У нього є 72 години, щоб залишити країну, повідомило МЗС.

Посольство Росії в Софії заявило, що це їхній військовий, повітряний та морський аташе. Цю посаду обіймає полковник Василь Сазанович. Посольство США привітало Болгарію з захистом її безпеки.

Вислання диплома необхідно через “дії, несумісні з його дипломатичним статусом”. Записка такого змісту була вручена заступнику керівника дипломатичної місії, якого викликали до будівлі болгарського МЗС, повідомило міністерство.

Таке рішення було прийнято після того, як віце-прем’єр-міністр і міністр закордонних справ Катерина Захарієва отримала лист від головного прокурора Івана Гешева.

Спеціалізована прокуратура окремо повідомила, що досудове провадження розпочато за сигналом Державного агентства національної безпеки за злочин проти Болгарії. Дипломат зібрав інформацію, що становить державну таємницю, з метою надання її іноземній державі чи іноземній організації.

“У період з 2017 року по теперішній час інший громадянин Російської Федерації здійснював розвідувальну діяльність, під час якої збиралася військова інформація, включаючи кількість американських військовослужбовців, дислокованих на території Болгарії під час навчань”, обвинувачення.

Метою було передати цю інформацію російській військовій розвідці в Москві. Для здійснення своєї незаконної діяльності дипломат мав контакти з болгарином, який мав доступ до відповідної секретної інформації. Їй було обіцяно та надано фінансові вигоди.

Дипломат користується імунітетом відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні відносини, тому досудове провадження припинено.

Посольство Росії в Болгарії назвало вислання “необгрунтованим”. У заяві, опублікованій місією у Facebook, йдеться про те, що Росія залишає за собою право помсти.

“Безпідставне вислання глави представництва Міністерства оборони РФ не сприяє розвитку діалогу між нашими країнами у військовій сфері, а також зміцненню стабільності в Чорноморському регіоні”, – йдеться в позиції.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України