Авторські статті

Бойовики застосовують нову тактику ведення бою

   Оперативні дані групи “Інформаційний Опір”
Російсько-терористичні війська на Донбасі продовжують нарощувати бойову активність. Протягом останньої доби найбільш напружена ситуація склалася на ділянці Піски-Авдіївка (вкл. ДАП і Дослідне). Протягом доби позиції українських військ в районі н.п. Піски піддалися вогневим ударам 7 разів, в тому числі 4 рази з 120-мм мінометів.


Крім того, один раз передові позиції українських військ в даному районі були атаковані групою терористів за підтримки 4 одиниць бронетехніки. В результаті вогневого бою противник втратив 2 од. автотранспорту та 1 ББМ (МТ-ЛБ). В ході бою, для підтримки атаки свого підрозділу, противник використав 2 зенітні установки ЗУ-23-2 і кілька станкових гранатометів типу АГС-17 «Полум’я», намагаючись придушити вогонь  українського підрозділу.

Також обстріли з боку російсько-терористичних військ зафіксовані в районі н.п.Опитне, Майорське, Ленінське, Троїцьке, Кримське (4 рази).

При атаках бойовики  застосовують наступну тактику. Група з 10-15 бойовиків (рідше 25-30 чол.), за підтримки 1-2 бойових розрахунків 120-мм або 82-мм мінометів, іноді за підтримки 2-4 од. бронетехніки, таємно висувається до передових позицій українських військ на ефективну дальність стрільби і завдає короткий вогневий удар. В даних “рейдах” терористи, крім стрілецької зброї, озброєні крупнокаліберними кулеметами і станковими гранатометами, за рахунок використання яких прагнуть відразу ж створити вогневу перевагу і придушити вогнем у відповідь дії українських підрозділів, що обороняються на передових позиціях. Рідше в атаках використовуються 2-3 групи, одна з яких обов’язково виконує функції прикриття або вогневого придушення супротивника (вогневої групи).
Протягом доби в зоні АТО зафіксовано переміщення 27 транспортних одиниць (з яких 9 машин – одиночне переміщення). В основному транспорт логістики рухається «північним» маршрутом (11 одиниць) – за Дебальцеве, пройшовши від Луганська через Алчевськ в сторону Єнакієвого і Горлівки. Ще дві колони пройшли: перша через Амвросіївку на Старобешеве, друга – на Сніжне.
Переміщення живої сили і бойової техніки:
– У Донецьк через Макіївку зайшли 7 танків (2 з них – відновлені після боїв у Дебальцево). Колона проїхала з бойовою охороною (дві БМП-2).
– У районі Тельманове зафіксовані активні інженерні роботи, що проводяться бойовиками. Відзначається перекидання в даний район 4-х одиниць бронетехніки (3 одиниці – БМП-2, 1 – МТ-ЛБ).
– У Куйбишевському районі Донецька зафіксована перекидання поповнення бойовиків (100-120 чол.). У складі підрозділу – 5 танків і 3 вантажних автомобіля, 120-мм міномети.

Dmitry Tymchuk

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України