Авторські статті

Блогер: Кейс “китайський коронавірус” можна сміливо розглядати як вірус інформаційний. Чутки – паніка – страх

Інформація про коронавіруси Covid-19

Я б не хотів усіх заспокоювати, але мабуть мало хто читає коменти і рекомендації профі. Про це повідомив у свої сторінці фейсбук Сергій Міщенко.

Кейс “китайський коронавірус” можна сміливо розглядати як вірус інформаційний. Чутки – паніка – страх. Стандартні складові вірусів інформаційних, поширюються набагато швидше вірусів бактеріологічних.

За підтвердженою статистикою смертність від даного вірусу не перевищує 2.5-3%. Ще раз: із сотні хворих, які звернулися за медичною допомогою, вмирають 2-3 людини. Основна група ризику: літні люди з низьким імунітетом.

Дана статистика зібрана серед людей, які звернулися за допомогою до медиків.

Як часто ви до медиків з грипом ходите?

Ці показники цілком порівнянні зі звичним сезонним вірусом грипу. За словами професора інституту епідеміології та мікробіології Віктора Зуєва рф, “при сезонної грипозної інфекції летальність буває такий же або трохи вище”.

Епідеміолог з Гарварду Марк Ліпсіч нагадує, що в перші місяці епідемії свинячого грипу H1N1 здавалося, що від вірусу помирає кожен десятий пацієнт. Ще не з’ясувалося, що переважна більшість заражених переносили захворювання на ногах і навіть не зверталися до лікаря. Коли ці випадки додали в загальну статистику, рівень смертності миттєво впав до 0,1%.

Для порівняння, під час епідемії SARS (атипової пневмонії) в 2003 році рівень смертності становив майже 10%; від вірусу близькосхідного респіраторного синдрому (MERS) вмирає в середньому кожен третій. Так що за цим показником Covid-19 сильно поступається своїм попередникам.

Є показник вірусу, що викликає певну тривогу. Це його заразність.

Швидше за все, вірус поширюється навіть через системи вентиляції. Але при правильній організації процесів лікування і карантину ця проблема цілком вирішувана.

Досить плодити паніку. Досить інформаційної істерії. Медики реально борються за кожне життя.

Нам всім дуже пощастило, що ця болячка з’явилася в Китаї. Їх медицина показує, що КНР готові до цього виклику. Як держава, так і суспільство.

Вражений рівнем підготовки Китаю до подібних подій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України