Політико-історичне рішення Синоду буде мати не тільки церковні наслідки, – блогер

Сьогодні Синод Вселенського Патріарха визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російської Православної церквою в 1686 році. Це найважливіше політико-історичне рішення, далеко виходить за рамки церковних сфер. Про те, що вище київське духовенство на чолі з митрополитом Сильвестром Косовим, досить холодно сприйняли факт підписання договору між Хмельницьким і царем Олексієм Михайловичем було відомо. Як і те, що вони більше 30 років потім виступали проти підпорядкування Москві, яке фактично було не дружнім мегдег, а скоріше, ворожим acquisition. Про це у своєму блозі пише блогер, бізнесмен Олександр Деркач.

За його словами, сьогодні церковні історики підтвердили це документами, але у зв’язку з цим виникає і інше питання, а не глянути чи трохи глибше і на сам договір між Військом Запорізьким і Росією у 1654 році. І взагалі на контекст того часу. Не для того, щоб щось скасовувати. Хоча б для того, щоб нарешті розібратися і поставити всі крапки над і. В цілому списком непростих питань. Що це був за договір і яким його уявляла собі кожна сторона. Був Хмельницький героєм, або зрадником інтересів України. Чи був Мазепа тім, кім його звикли вважати, і заслуговував він анафеми і так далі. Адже все, що ми знаємо про той час, сформований російським офіціозом протягом 300 років, та десятком історичних праць. Головні з яких написані Бантишем-Каменським 1822 році, та Ригельманом в 1847. І тільки на початку 2000 почалося серйозне вивчення того періоду.

Блогер зазначає, цікавий факт – основним ідеологом договором 1654 року був Московський патріарх Никон. Зрілий 50-річний чоловік, досвідчений політик, він мав величезний вплив на молодого 25-річного царя Олексія. В розробці документів навіть не брали участь дяки Посольського Наказу. Все було настільки таємно. Хто знає, які думки були в його голові і який Третій Рим він бачив у своїх мріях, але те, що він вже тоді думав не тільки про збільшенні земель, але і розширення церковної влади, можна не сумніватися.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh