Авторські статті

Порошенко зумів переконати Варфоломія у заявленні активної позиції щодо православ’я в Україні

Навіть, якщо б не було Томосу, заява Константинопольського Патріархату саме по собі це вже величезний сигнал всьому православному світу. Варфоломій – найголовніша людина в православ’я ї. Якщо в питаннях православ’я і є арбітр, то ніхто крім нього не підходить на цю роль краще. Так ось у суперечці, що розташовувався між нами і Москвою, арбітр виступивши повністю на нашому боці. Лідер православ’я підтвердив, що перехід Київського патріархату під Москву в 1686 році не відповідав канонам. Цим він фактично вибивши камінь з-під ідей «русского мира», який лізе в Україну зі своїм «загальним» православ’я ям. Крім того, фактично Варфоломій підтвердив, що це «УПЦ МП» – неканонічні на території України. Як передає Новинний Портал, про це у своєму блозі пише український блогер з ніком Джон Сміт.

За його словами, саме МП, а не Філарет неканонічні і розкольники. «Це просто постріл в голову цієї п’ятої колони. Але можна піти ще далі. Священики УПЦ МП в умовах війни продовжують добровільно залишатися під владою Москви і дійсно роблять акт колабораціонізму з ворогом. Тепер не вийде з’їжджати на те, що це «гоніння націоналістів на православних», – написав блогер. Він додає, більш того, така заява цікаво ще й тим, що це в цілому в інформаційній війні з Кремлем сильний хід на нашій стороні. Важливий світовий релігійний лідер заявивши про незаконність претензій Москви на Україну. Крім того, говорячи про анексію незаконною Київської Патріархії в 1686 році, важливе світове особа фактично підтвердило, що Україна була до цього, як незалежна держава. Таким чином, ця заява ніщо інше, як інформаційний постріл, значення якого важко переоцінити.

Блогер зазначає, що добитися такої заяви раніше, до війни, багато чого б коштувало. Порошенко зумів «втягнути» Варфоломія в «наші розборки» з Москвою на нашій стороні. Тут варто віддати належно його дивовижному дипломатичному таланту. Порошенко «купив» Варфоломія так, що той сам захотів активно включитися в це питання. А купив тим, що пояснив, що українське православ’я більше за чисельністю в світі і без нас агент Борисов перетворюється у звичайного лідера невеликий псевдоправославної секти. Ну, а як назвати їх віруючими, якщо їх Путін купається у теплій ополонці з підігрівом? Як джакузі. Що це за Хрещення? Порошенко зумів скористатися моментом – суперечностями РПЦ і Константинополя, втомою Константинополя від нав’язливих спроб Москви стати головними у православ’ї.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.