Авторські статті

Заклик нардепа про вчинення самосуду на дорозі може обернутися трагічними наслідками

Проблема українських політиків, що вони самі того не розуміючи, своєю публічною діяльністю приносять шкоду своїм же виборцям. Навіть кращі з політиків іноді приносять необдуманими діями шкоду своїм виборцям. Взяти, приміром, нардепа Мустафу Найєма. Спочатку він не політизував свою бійку, але потім, охолонувши від емоцій, написав з лікарні пост, що хамів на дорозі треба карати самостійно. Про це у своєму блозі пише український блогер Сергій Марченко. За його словами, це не позиція людини, яка думає про наслідки своїх слів. З точки зору пацанів він вчинив правильно, але на практиці його поради не принесуть нічого, крім проблем.

Блогер зазначає, коли десь у провінції, його читач, начитавшись Мустафу, почне задиратися з «Мерседесами» на «Ланосі», його закопають у дорозі разом з «Ланосом», тому що побили Мустафу серед білого дня, в центрі Києва і ніхто йому не допоміг. Можна просто уявити, що інцидент стався вночі десь під Пирятином і наслідки які б були. На виклик народного депутата Мустафи через 10 хвилин приїхало три екіпажі поліції і дві швидкі. На виклик споживача Мустафи через пару годин з району приїде поліцейський бобик, коли його тіло буде вже остигати в канаві. Якщо цій людині пощастить і його просто покалічать, лікувати потерпілого будуть не в приватній клініці, як депутата, а в районній лікарні, де з діагностики тільки рентген і світла голова хірурга. Ну і брат Мустафи з суду писати не буде. Випишуть хуліганам штраф і вони стануть ще більш козирними пацанами на районі, а жертва буде ходити опущеною і в нього будуть тикати пальцями.

Сергій Марченко зазначає, що він анітрохи не згущує фарби. Це стандарт для таких інцидентів. Саме тому, а не через боягузтво, переважна більшість з нас вважає за краще не вплутуватися в дорожні розбирання. Перш, ніж закликати громадян класти своє здоров’я на вівтар справедливості, депутат Найєм краще пролобіював б в Раді закон про посилення відповідальності за хуліганство. Тому що, якщо навіть за зламану щелепу нардепа з п’ятьох реально сяде тільки один, це неправильно. Громадяни повинні захищати свою гідність, безумовно, але політики не повинні бездумно посилати громадян в бій, не подбавши про їх захист: працюючої поліції, справедливому суді, хорошою медицині. Публічній людині треба бути не тільки яскравим, але і відповідальним.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.