Авторські статті

Блогер: якби не українські прикордонники, про катастрофу в Армянську ніхто б не дізнався

Так званий «голова Ради міністрів» анексованого Росією Криму Сергій Аксьонов заявив, що не бачить підстав зупиняти роботу «Кримського титану» – нехай, мовляв, роблять далі. 1 вересня не були скасовані милі серцю фанатів «російського світу» шкільні лінійки. Все б добре – тільки ненависне населення Армянську і Красноперекопську продовжувала верещати, що Вірменське для життя непридатне. Люди скаржилися на сухоти у роті, висип, на те, що опухає лице. Жахливо себе почували гіпертоніки та онкохворі. Про це у своєму блозі пише український блогер Дмитро Вовнянко.

Він зазначає, що Аксьонов продовжував переконувати що «в Багдаді все спокійно». 4 вересня він таки визнав, що роботу «Кримського титану» треба зупинити, але заявив, що підстав вводити в районі надзвичайний стан – нема. У той час вулиці Армянська вже обробляли содовим розчином. В той же день з Армянська почали евакуйовувати дітей – причому на збори дали одну годину. Нарешті того ж 4 вересня главкорборант Криму визнав, що в повітрі в Армянську знайдений сірчистий газ. Це така речовина, яка, якщо в небі з’єднання єднається з водою, то перетвориться в сірчану кислоту і підуть кислотні дощі. Причому, підуть не там, де стався викид, а там куди хмара газу понесе вітер.

За словами Вовнянко, все це нагадує Чорнобиль. Так саме тоді після аварії відразу була тиша і спокій, та окремі повідомлення в ЗМІ про неполадки на АЕС. Так само не скасовували першотравневу демонстрацію. Так само переконували, що небезпеки немає, – але евакуювали дітей зі зборами за годину. Так само заявляли, що сіють паніку ворожі спецслужб – тоді американські. Ситуацію навколо Чорнобиля приховати не вдалося, тому що підвищення рівня радіації помітили в Швеції. Немає сумнівів, що зараз катастрофу в Армянську приховати не вдалося із-за того, що її ознаки стали помічати в Україні. Відомо, що українські прикордонники ще з 27 серпня звітували керівництву про дивний запах і інші ознаки забруднення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України