Голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила, що 8 листопада Верховна Рада буде голосувати за введення податку на виведений капітал. Впровадження цього податку є кроком правильним є і потрібним. Він зніме навантаження з середнього та малого бізнесу. Він буде стимулювати інвестування коштів в межах України, а не виведення їх в офшори і за кордон. Він сильно зменшить доходи тих, хто віддає перевагу наживатися в Україні, а витрачати за кордоном. Виграє від податку на виведений капітал в першу чергу український середній клас, тобто, найбільш прогресивна і перспективна частина суспільства. Про це у своєму блозі пише український блогер, історик Дмитро Вовнянко.
Він зазначає, що, в той час, він категорично не згоден з тим, що від введення податку на виведений капітал відразу ж потечуть молочні ріки і кисільні береги, а олігархи масово вишикуються здаватися в «полон» ГФСУ. У перший же рік введення податку країна отримає велику бюджетну діру, яку доведеться чимось затикати. Тому що іноземні компанії, які зараз інвестують в Україну, почнуть масово свої активи з України виводити з метою економічного шантажу уряду. Протестами пенсіонерів і робітників, яким не платять зарплати ми наїмося до повного. Бюджетна дірка для воюючої країни це занадто дороге задоволення. Керівництво країни, на відміну від ФБ-активістів, не може не враховувати всіх ризиків – і має передбачати можливі проблеми. Тому, припускає Вовнянко, закон приймуть якийсь лайт-версії, наприклад – з відстрочкою запуску податку, щоб усі зацікавлені особи отримали час, щоб підлаштуватися під правила гри і не влаштовували країні економічний Армагеддон.
За словами Дмитра Вовнянко, тим не менш, він переконаний, що потрібен податок, що він потрібен для поштовху розвиткові середнього класу, а отже – всього вітчизняного бізнесу. І тут питання – кому невигідно введення податку на виведений капітал? Відповідь – в першу чергу українським олігархам. Тому цікаво буде спостерігати, хто і як буде голосувати за введення цього податку. Прийняття податку на виведений капітал – маркер, який точно покаже хто є хто.