Блаженний Пій IX: на шляху до канонізації

В цьому році виповнюється 140 років з дня смерті блаженного Папи Пія IX (світське імя Джованні  Ферретті), «Папи Непорочного зачаття». Про хід канонічного процесу його канонізації розповів в інтерв’ю постулатор процесу монс. Карло Лібераті.

Понтифікат 265-го Папи Римського блаженного Пія IX був найтривалішим в історії після святого Петра: 31 рік 7 місяців і 23 дні. Єпископ Риму проголосив догмат про непорочне зачаття Пресвятої Діви Марії і скликав I Ватиканський собор, він був останнім в історії володарем Папської області. Монс. Карло Лібераті підкреслив, що центральні віхи понтифікату Папи Ферретті безпосередньо стосувалися церковних реалій того часу: він встановив 133 помісних єпископати і 50 апостольських вікаріатів на місіонерських територіях, виступав на захист пригноблених народів, зокрема, поляків і жителів латиноамериканських країн. Однак Папу Пія IX «супроводжувало політичне невезіння, – підкреслив монс. Лібераті. – Він жив на заході історичного періоду, пов’язаного зі скасуванням Папської області, і початком Церкви, яка не має ніякої економічної і фінансової влади».

Прихильники лаіцістського руху, зазначив монс. Лібераті, ніколи не цінували Пія IX: вони не могли погодитися з його думкою в «Римському питані», обурювалися його протистоянню з новоствореним Королівством Італії, в якому домінували ліберальні і антиклерикальні сектори: цим людям не подобалася цілісність віри Папи Римського. За словами постулатора процесу, серед противників канонізації Пія IX було чимало масонів, хоча в останні роки вони вже не виступають з колишнью ревністю:

«Масонство наївно сподівалося, що Церква, яка втратила Папську область, перетвориться на подобу європейської протестантської Церкви: англіканської, кельтської або лютеранської. Але вони помилялися, не беручи до уваги дію Святого Духа, непереможного і всеперемагаючого».

Монс. Карло Лібераті зазначив, що наступний важливий етап в процесі канонізації Папи Ферретті почнеться влітку цього року: в римській базиліці Сан-Лоренцо-аль-Верано пройде канонічне впізнання останків блаженного Папи Римського, а також оновлення його гробниці.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fifteen − thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh