Духовне

Блаженний Жан-Батіст Фуко – приклад святого священика

Живим і надихаючим прикладом святого священика назвав кардинал Джіованні Беччіу блаженного Жан-Батіста Фуко, беатифікованого у Франції 30 вересня 2018 року.

Проповідуючи під час беатифікації Жан-Батіста Фуко, яку в Марселі (Франція) з доручення Папи Франциска здійснив кардинал Джіованні Беччіу, Префект Конгрегації в справах визнання святих, він наголосив, що новий блаженний «був пророком, бо в ньому палав вогонь любові до Бога й любові до ближнього». Він вказав, що Жан-Батіст Фуко був «живим і надихаючим прикладом, особливо для співбратів у священстві та всіх, хто до нього покликаний, пригадуючи, що вони повинні бути й ставати Божими людьми, аби провадити наших братів і сестер до Господа, засвідчуючи справжню здатність слухати й приймати», не піддаючись, за словами блаженного Фуко, банальності та байдужості. «Послух, убожество, покора, служіння Богові й бідним – ось характеристики цього священика,  все життя якого було пережите в любові до Бога і на служінні людським душам… Блаженний Жан-Батіст жив у глибокій єдності з Христом», – сказав кардинал Беччіу.

Життя, повністю віддане священичому служінню

Жан-Батіст Фуко народився 1851 року в Марселі. 1876 року отримав ієрейські свячення й протягом усього життя, аж до смерті 5 грудня 1926 року, був парафіяльним вікарієм. Він заснував мережу добродійних інституцій, які опікувались сиротами, обездоленою молоддю, молодими людьми, засудженими на смертну кару, заснував також лікарню, притулки для похилих віком, школу з інтернатом для убогих дітей.

Папа Франциск про блаженного Фуко

Після молитви «Ангел Господній» в неділю 30 вересня 2018 р., Святіший Отець окремо згадав беатифікацію отця Фуко:

«Живши на межі між вісімнадцятим і дев’ятнадцятим століттями, він започатковував різні харитативні ініціативи для молоді, похилих віком, хворих та вбогих. Нехай же приклад і заступництво цього апостола милосердної любові підтримують наші старання на користь гостинності та взаємоподілу з найслабшими й знедоленими людьми».

Процес беатифікації о. Фуко був завершений 2003 року. 21 грудня 2016 року Папа Франциск схалив декрет про героїчність його чеснот, а 18 грудня 2017 року затверджено чудо, що сталось за посередництвом молитов до Жан-Батіста Фуко.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України