ЄС|NATO

Більше 50% французів у віці 18-25 років заявили, що готові воювати в Україні в разі необхідності

62% вважають, що "було б добре відновити обов'язкову військову службу", яка була скасована в 1997 році

Більше 50% французів 18-25 років заявили, що готові воювати в Україні, якщо це буде необхідно для захисту інтересів їхньої країни.

Відповідаючи на запитання, якби захист Франції потребував її участі у війні в Україні, чи готові ви приєднатися до захисту вашої країни, 51% французьких молодих людей заявили “так”.

Про це повідомляє Голос українською з посиланням на французьке видання Leparisien

17% з них дали абсолютно ствердну відповідь, ще 34% відповіли “напевно так”. 62% опитаних вважають за доцільне відновити загальну військову службу, яку Франція скасувала 1997 року. Організації DGRIS та IRSEM, що проводили опитування, є частиною структури французького Міноборони. Опитування, проведене серед 2300 французів віком 18-25 років, опублікували 12 квітня, але проводилося воно влітку 2023 року, до відомої заяви Макрона.

Серед ключових цифр цього соціологічного дослідження, першого на цю тему з початку російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року, кожна друга молода людина у віці від 18 до 25 років заявляє, що готова вступити на службу до Франції в Україні.

Опитування, проведене влітку 2023 року

Дослідження, проведене IRSEM (Інститутом стратегічних досліджень військової школи) та DGRIS (Генеральним управлінням міжнародних відносин і стратегії), було здійснене в період з червня по грудень 2023 року Анн Мюксель, директором з досліджень CNRS і заступником директора Центру політичних досліджень CEVIPOF.

У ньому проаналізовано низку опитувань, у тому числі проведене онлайн інститутом Ipsos серед вибірки з 2 301 особи, що репрезентує французьку молодь віком від 18 до 25 років. Це конкретне опитування було проведене в період з 16 червня по 9 липня 2023 року, задовго до заяви президента Еммануеля Макрона від 26 лютого про те, що він не виключає введення сухопутних військ в Україну. І задовго до провалу українського контрнаступу.

Утім, існують стійкі тенденції в тому, як молоде покоління сприймає військові питання.

На запитання: “Якби захист Франції вимагав від країни вступу у війну в Україні, чи були б ви готові записатися на військову службу, щоб захищати свою країну?”, 51% респондентів відповіли “так”, у тому числі 17% сказали “безумовно так” і 34% – “можливо так”. Майже чверть хлопців (24%) відповіли “однозначно так”, порівняно з 12% дівчат.

Не називаючи жодної конкретної країни, 57% опитаних молодих людей заявили, що були б готові вступити до лав збройних сил “у разі війни”.

“Відбувається відродження патріотизму, який відповідає на потребу в сенсі, прихильності і відчутті корисності”, – пояснив дослідник AFP. “Відчуття того, що конфлікт між Україною і Росією на порозі Європейського Союзу представляє відчутну загрозу, дуже сильно присутнє”.

Майже третина молодих французів (31%) висловилися за розгортання французьких військ в Україні (порівняно з 17% серед тих, кому 50 років і більше).

Можливість ядерного конфлікту, яким погрожує Росія, широко поширена (69%). Застосування ядерної зброї “проти країни у випадку великого конфлікту” навіть підтримують 49%, які вважають це або “прийнятним у певних випадках”, або “цілком прийнятним”.

Кілька опитувань вже показали позитивну еволюцію у ставленні молоді до військового інституту, особливо після джихадистських атак у Франції в 2015 році. Але в цьому дослідженні більш детально розглядається те, як зображується війна, вплив відеоігор і бажання молодих людей брати в ній участь.

Переважна більшість опитаних (62%) вважають, що “було б добре відновити обов’язкову військову службу”, яка була скасована в 1997 році і частково відновлена кількома європейськими країнами, такими як Швеція.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України