ЄС|NATO

В Ізраїлі обговорюють можливість удару у відповідь по Ірану

Іранська влада запустила по Ізраїлю понад 300 дронів і ракет, переважна частина яких була збита на підльоті до території країни.

При цьому начальник генерального штабу іранських збройних сил Мохаммад Багері стверджує, що операція “успішно завершена”. Тепер аналітики намагаються зрозуміти, як Ізраїль відреагує на цю атаку.

Режим аятолл уже багато років фактично веде війну проти Ізраїлю, проте зазвичай для цього використовувалися іранські проксі-сили в секторі Газа, Лівані, Іраку, Сирії та Ємені. Напередодні ввечері Іран уперше в історії завдав прямих ударів по Ізраїлю.

Президент США Джо Байден відмовляє владу Ізраїлю від удару у відповідь на атаку Ірану. Водночас в ізраїльській пресі експерти обговорюють аргументи за і проти можливої контратаки. Головний аргумент прихильників нанесення удару у відповідь полягає в тому, що якщо дозволити Ірану безкарно здійснити напад на територію Ізраїлю, то далі ситуація буде тільки погіршуватися.

Експерт із Близького Сходу Майкл Горовіц переконаний, що атаку іранських військових у жодному разі не можна вважати символічною :

“Зрештою, Іран випустив майже 100 балістичних ракет. Деякі з них вразили авіабазу в пустелі Негев, але завдали невеликої шкоди”, – сказав він.

Представник ізраїльської армії Даніель Хаггей, зі свого боку, вважає, Іран хотів “досягти результатів, але йому це не вдалося”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України