Новини з Австрії

Білоруська спортсменка в Токіо не сіла на рейс додому і буде просити притулок в Австрії або Польщі

Олімпійський комітет Білорусії відсторонив легкоатлетку Христину Тімановску від Ігор у Токіо і хотів змусити її залишити Олімпіаду

В аеропорту практично в останню секунду спортсменка звернулася до японської поліції з проханням про допомогу. Рейс Turkish Airlines, на якому Христину Тімановску повинні були доставити на батьківщину з пересадкою в Стамбулі, вилетів без неї.

За словами дівчини, її виключили з команди через критику роботи тренерів. Безпосередньо перед цим до неї в готельний номер приїхали керівники білоруської команди і наказали упакувати речі. «Тому що я писала про зверхності наших тренерів в Instagram». Раніше вона висловлювала там своє незадоволення, коли її використовували в естафеті 4х400 метрів без її відома, так як призначені для цього спортсмени не пройшли достатню кількість допінг-тестів. “Деякі з наших спортсменок, які повинні були брати участь в естафеті, не прилетіли в Токіо. У них не було достатньої кількості допінг-тестів. І тренер включив мене в естафету без мого відома “.

В Олімпійському комітеті Білорусі розповіли, що тренери відсторонили Тімановску за рекомендацією лікарів через її «психоемоційного стану».

«Я прошу допомоги у Міжнародного олімпійського комітету, – сказала Тімановска у відеоролику, опублікованому в Telegram Білоруським фондом спортивної солідарності. – На мене чиниться тиск. Мене намагаються вивезти з країни без мого дозволу. Я прошу МОК взяти участь ». Як повідомили в прес-службі МОК, організація вже вивчає ситуацію з легкоатлеткою і чекає роз’яснень від Олімпійського комітету Білорусі.

Джерело в Білоруському фонді спортивної солідарності, який підтримує спортсменів, засуджених або відсторонених від участі в змаганнях за їх політичні погляди, повідомив, що наступним етапом стане звернення з проханням про притулок в Австрії чи Польщі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України