Життя

Біль треба прожити

Люди йдуть до психологів часто з однією метою – щоб негайно заглушити біль. Щоб швидше перестати відчувати…

Боль надо прожить

Швидкий час. Швидка зміна почуттів. Немає місця для проживання болю.

Люди йдуть до психологів часто з однією метою – щоб негайно заглушити біль. Щоб швидше перестати відчувати – і знову бігом, життя, роботу, сім’я ю. Як роботи. Щоб жити і не турбуватися. Щоб жити і не заважали нав’язувати язливі думки. Щоб жити і не відчувати.

Тому що біль – це про почуття. Це показник. Де порушена цілісність, там болить. Де рана, там болить. Де рана, там не може не боліти. Якщо організм живий, він реагує більш на травму, захворювання, на збій в роботі.

Є вихід: стати кіборгом, тоді не буде хворіти. Взагалі ніколи. Але тоді і захід не буде радувати і вино не смачне, і кішка не розчулює. Адже це теж – про почуття.

Рана не гоїться моментально. Давайте знеболюючою маззю помастимо. Давайте пов’язку накладемо. Але рана не залікується раніше, ніж спрацюють всі захисні і відновні механізми. Дах не можна змусити згортається швидше, а клітини – швидше регенеруватися. Все відбувається зі своєю швидкістю і в свій час.

Ті ж саме – і з психікою. Їй треба дати відпрацювати всі етапи. Не утримувати спеціально (не роз’ясненнями роз”ятрювати рану), не прискорювати (мазати один засіб за іншим тут же). Треба дати собі ВІДХВОРІТИ.

Втрата болить. Розставання болить. Повідомлення з поганим змістом болить.  Повідомлення без  болить. Грубе слово болить. Нелюбов болить. Ігнорування болить. Ревнощі болять.

Треба не бігти, не рятуватися, а проживати. Треба вболівати. Як під час грипу, треба відлежатися в ліжку, попиваючи чай з лимоном. Треба приймати цю біль і цей стан. Визнавати і називати те, що відчуваєш. “Так, я ревную”. “Так, я боюся її втратити, смертельно боюся”. І відчувати. Плакати. Злитися. Виливати гнів. Страждати, розглядаючи фотографії. Писати безглузді листи. Можна не відправляти, але писати. Присвятити частину годині того, щоб прожити біль від ситуації. Побути в ній. Не змазуючи. Не перемикаючись. Не відволікаючись. Спеціально виділити час для усвідомленого проживання болю.

Психіка сама включити захисні механізми. Якщо ви не будете їй заважати, включити. Переболить – і настане апатія, байдужість. Потім прийде спокійне розуміння новини. Потім – прийняття ситуації і бажання рухатися далі. Це ті, що ви хотіли отримати відразу, негайно, в самому початку.

Розумію, дивний рецепт. Але ви самі знаєте: дія будь-якого знеболюючого закінчується, а рана перестає хворіти, тільки коли заживає.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України