Авторські статтіКулінарія

Безпека харчових продуктів при виїзді на природу. Що потрібно знати

Безопасность пищевых продуктов при выезде на природу
Скоро літо, і люди будуть виїжджати у вихідні на природу, щоб відпочити. Щоб взяті з собою продукти не псувалися і не стали причиною отруєння, треба знати деякі правила їх зберігання. Наводяться в статті та інші корисні поради.

Якщо ви виїжджаєте влітку на природу, швидкопсувні продукти, залишені на цілий день на сонці і потім з’їдені, можуть призвести до харчового отруєння.

При харчовому отруєнні зазвичай спостерігається нудота, блювання, діарея або висока температура. Всі ці неприємні явища викликаються бактеріями, які можуть знаходитися на поверхні продуктів.

Симптоми отруєння можуть бути як простими, так і дуже важкими. Найбільш сильно страждають діти, вагітні жінки та літні.

Щоб цього не сталося, дотримуйтесь наступних правил:

1. Тримайте охолоджені продукти в холоді до тих пір, поки вони не знадобляться.

Якщо ви вдома, продукти, які потребують зберігання в холоді, треба тримати в холодильнику.

Якщо ви виїхали на природу, захопіть з собою достатню кількість сухого льоду або морозильних пакетів.

Для сирого мяса і приготованих страв беріть різні пакети і термосумки.

2. Не тримайте продукти під прямими сонячними променями.

Ультрафіолетові промені нагрівають продукти. Тримайте їх у ємності з холодною водою, в темному місці. Як варіант можна викопати в тіні дерев погріб.

3. Дариі природи обробляйте негайно.

Спійману рибу потрошать, і просушують протягом 15 – 20 хв. на повітрі, вставивши розпірки. Гриби не мочать, злегка протирають від бруду, і сушать.

4. Правильно зберігайте салати.

Всупереч розхожій думці, що майонез швидко псується, цей соус таким зовсім не є. Бактерії, у першу чергу, починають розмножуватися на яйцях, картоплі і макаронах. Якщо ви приготували салати, до складу яких входять ці інгредієнти, до самої подачі на стіл, тримайте їх у холодильнику або термосумку. Якщо народу мало, а салату багато, викладіть якусь кількість в загальну миску, а решта поки приберіть в холодильник або термосумку. Якщо салат простоїть під сонцем хоча б годину, він швидко зіпсується.

Салати необхідно накладати в чисті загальні миски чистими ложками.

Добірка рецептів картопляних салатів для пікніка.

5. Правильно зберігайте і вживайте фрукти.

Свіжі фрукти з товстою шкіркою, такі як кавуни, дині або яблука, будучи цілими, кілька днів можуть добре зберігатися при кімнатній температури.

Якщо порізані фрукти, вони переходять у розряд швидкопсувних продуктів. Тепер їх треба з’їсти протягом 1-2 годин, інакше вони зіпсуються.

Рецепти фруктових салатів.

6. Правильно зберігайте курку.

Смажена курка в гарячому вигляді винна буті з’їдена протягом одного або двох годин після приготування або покупки.

Холодну курку треба тримати за температури нижче +4° C до подачі на стіл.

7. Правильно зберігайте яловичину, гамбургери і хот-доги.

Яловичину треба готувати до температури мяса 60° C, птицю, гамбургери, хот-доги, сосиски та інші закуски з м’ясними начинками – до 75° C, а м’яка м’ясний фарш – до ще більш високій температури.

Не забудьте захопити з собою термометр для м яса.

8. Розморожуйте м’ясо перед приготуванням на грилі.

М’ясо і птицю необхідно розморозити перш ніж смажити їх на грилі. Якщо вони будуть заморожені, то приготуються тільки зовні, а всередині залишаться сирими. Сіре м’ясо вживати в їжу не можна, інакше можна підхопити паразитів і кишкову паличку.

Щоб на заміському відпочинку м’ясо не доводилося смажити занадто довго, можна частково його приготувати вдома. Однак при цьому до нього треба ставитися, як до сірого м яса, так як, поки воно повністю не приготовано, в ньому будуть розмножуватися бактерії.

9. Не піддавати тепловій обробці абсолютно всі продукти.
Безопасность пищевых продуктов при выезде на природу
Не всі продукти, які ви берете з собою на природу, треба піддавати термічній обробці. Розподіліть на всі дні відпочинку прийоми їжі з консервованих припасів, тушонку, сік в тетра пакеті. А всі свіжі продукти постарайтеся включити до готування в перші дні, бекон для сніданку, заморожене тісто.

З ранку, перш ніж ви зробите вилазку з табору щоб пополювати або порибалити, ви можете підкріпитися сніданком. Бутерброд. Риба на пательні. Запечений бекон.

Печиво, хліб і булочки можуть безпечно зберігатися при будь-якій температури. Їх тільки треба попередньо покласти в пакет, щоб вони залишалися свіжими.

Приправи, такі як кетчуп, майонез і гірчиця мають кислотністю, тому не псуються. Досить тримати їх у закритих упаковках і після використання знову закривати кришку.

Накрийте на свіжому повітрі якщо відчуваєте що вже нагуляли апетит. Обід на природі з устриць.

10. Візьміть пакет для збору посуд.

Візьміть з собою окремий пакет або пластиковий мішок для збору тарілок, в яких було сіре м’ясо.

Ще краще використовувати одноразові тарілки і столові приналежності. Після використання їх можна буде викинути в найближчий сміттєвий контейнер.

11. Візьміть засоби для миття посуду.

Візьміть із собою засіб для миття посуду і рук, паперові рушники, скатертини та серветки.

Перед використанням і після вимийте столи. Можна на стіл постелити, і свіжу скатертину.

Перед використанням треба прогріти і почистити решітку гриля.

12. Правильно використовуйте засоби від комарів.

Якщо вам потрібно використовувати засоби проти комах, користуйтеся спочатку ними і тільки потім діставайте харчові продукти та посуд.

Якщо засіб від комарів у вас у вигляді спрею, розпилюйте його за вітром від себе. Дайте крапельок кошти осісти і випаруватися, перш ніж почати розпаковувати продукти.

13. Захопіть ложки та виделки.

Передбачте заздалегідь ложки для страв, які у вас будуть знаходитися в салатниках. Не дозволяйте гостям в загальну миску лазити своєю ложкою і нею накладати собі їжу.

Під кожну страву припасіть окремий комплект одноразового посуду.

14. Мийте руки і використовувати дезінфікуючі засоби.

Щоб очистити руки та зменшити можливість передачі бактерій від людини до людини, мийте руки і користуйтеся дезінфікуючими серветками.

Особливо важливо мити руки, якщо якісь продукти – печиво, чіпси – ві саме руками берете із спільної чаші.

Якщо дотримуватися вищенаведених нехитрих правил, можна буде добре відпочити, не боячись отруїтися або чим-небудь захворіти.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України