Новини з Австрії

Під час демонстрацій 8 травня у Відні сталися сутички демонстрантів з поліцією

 

У суботу, 8 травня, в День визволення у Відні проходило кілька демонстрацій. Ближче до кінця сталося зіткнення між поліцією і демонстрантами. Вуличний бій стався на станції U6 на Josefstädter Straße

Навколо Yppenplatz на Brunnenmarkt пройшов зареєстрований мітинг правих екстремістів і їх дочірньої організації «Die Österreicher». Демонстрація пройшла на віденській площі Іппенплац в Оттакрінг. У демонстрації взяли участь близько 80 осіб. В рамках мітингу на Іппенплац організатори планували вшанувати пам’ять 54-річній жінці, убитої по дорозі на роботу психічно хворим на Брунненмаркті у 2016 році.

Близько 600 контрдемонстрантів лівого спрямування виступили проти демонстрації

Вони встановили барикади і зайняли Іппенплац, щоб, по всій видимості, перешкодити вказаному мітингу. Поліція забезпечила безпеку, але запланований марш від станції U6 до Yppenplatz неодноразово блокувався численними протестувальниками. Демонстрація фактично закінчилася, але потім ситуація загострилася. З приблизно 80 учасників мітингу деякі учасники зустрічного мітингу пішли в метро. Щоб не допустити зіткнення двох угруповань, співробітники поліції взяли під охорону станцію. Потім силовиків закидали пляшками і піротехнічними предметами. По крайній мірі, один поліцейський постраждав настільки серйозно, що його довелося відправляти на швидкій. Також були поранені ще п’ять співробітників. Пізніше приспіли підрозділу з собаками і спецназ WEGA. Очевидці повідомили про численні арешти при опорі насильству з боку влади. При цьому в бійці з поліцією постраждало кілька призвідників заворушень.

Заведено кілька кримінальних справ. Про це повідомив штаб поліції землі в прес-релізі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України