Росія користується Чемпіонатом світу з футболу як прикриттям для здійснення агресивних дій в Азовському морі

Постійні незаконні огляди вантажних кораблів, що йдуть у порти Маріуполь і Бердянськ, затримання суден на кілька днів. Мета збільшення військової присутності зовсім не в тому, щоб перерозподілити рибальські промисли. Справжня причина в тому, що окупанти відчувають сильний дефіцит прісної води і енергоресурсів. Про це у своєму блозі пише український політтехнолог Тарас Березовець.

За його словами, у червні весь Крим залишився на багато годин без світла, відключення торкнулися навіть Севастополя і Сімферополя. Але головна проблема – у відсутності шляхів рішень водної завдання. Тому фактичний захоплення Азова потрібен для торгу за відкриття Північно-Кримського каналу.

Тарас Березовець прогнозує, що окупанти в найближчій перспективи можуть повністю заблокувати Керченську протоку і не пропускати ніякі судна, крім тих що йдуть в російські порти. В обмін на розблокування прозвучить вимога відкрити шлюзи з дніпровою водою на вході в Крим. Як крайній засіб не можна виключати й повномасштабного наступу на Херсонську область з метою отримання доступу до прісної води. Україна повинна розглянути можливість денонсації договору 2003 року про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh