Росія користується Чемпіонатом світу з футболу як прикриттям для здійснення агресивних дій в Азовському морі

Постійні незаконні огляди вантажних кораблів, що йдуть у порти Маріуполь і Бердянськ, затримання суден на кілька днів. Мета збільшення військової присутності зовсім не в тому, щоб перерозподілити рибальські промисли. Справжня причина в тому, що окупанти відчувають сильний дефіцит прісної води і енергоресурсів. Про це у своєму блозі пише український політтехнолог Тарас Березовець.

За його словами, у червні весь Крим залишився на багато годин без світла, відключення торкнулися навіть Севастополя і Сімферополя. Але головна проблема – у відсутності шляхів рішень водної завдання. Тому фактичний захоплення Азова потрібен для торгу за відкриття Північно-Кримського каналу.

Тарас Березовець прогнозує, що окупанти в найближчій перспективи можуть повністю заблокувати Керченську протоку і не пропускати ніякі судна, крім тих що йдуть в російські порти. В обмін на розблокування прозвучить вимога відкрити шлюзи з дніпровою водою на вході в Крим. Як крайній засіб не можна виключати й повномасштабного наступу на Херсонську область з метою отримання доступу до прісної води. Україна повинна розглянути можливість денонсації договору 2003 року про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.