Бенедикт XVI: Дякую Богові за Його провід і за добрих людей. Відео

«Моє серце наповнене вдячністю за 90 років, які добрий Бог мені дарував», – сказав вислужений Папа Бенедикт XVI під час святкувань, що відбулися у Ватикані з нагоди його 90-річчя. Оскільки ювілей збігся із цьогорічним відзначенням Пасхи, святкові заходи відбулися наступного дня, у понеділок, 17 квітня 2017 р., та проходили у родинній атмосфері.

При монастирі «Mater Ecclesiae», що у Ватиканських садах, в якому після зречення проживає ювіляр, зібралися рідний брат Папи-емерита Ґеорґ, Прем’єр німецької федеральної землі Баварії – батьківщини Йозефа Ратцінґера – Горст Зегофен, особистий секретар Бенедикта XVI та Префект Папського дому архиєпископ Ґеорґ Ґенсвайн, а також тридцятка так званих «баварських стрільців» у національних костюмах.

Промовляючи до учасників святкувань та складаючи подяку «Доброму Богові», Бенедикт XVI зазначив, що протягом цих 90 років не бракувало випробувань та важких періодів: «Але Він завжди мене провадив, виводив з усіх небезпек, так що я міг і надалі звершувати свій шлях. Я також сповнений вдячності Йому за те, що він дарував мені таку прекрасну батьківщину, яку ви сьогодні принесли сюди до мене».

Вислужений Папа зазначив, що Баварія прекрасна з огляду на довкілля, але також задля «дзвіниць, будинків, балкони яких прикрашені квітами, й задля людей, які є добрими». «У Баварії прекрасно, бо там знають Бога і що це Він створив світ, і це прекрасно, коли ми будуємо разом з ним», – сказав Бенедикт XVI, додаючи: «Я радий, що ми мали нагоду зібратися під цим блакитним римським небом, що разом з білими хмарами пригадує біло-блакитний баварський прапор. Небо всюди однакове…»

Святкування супроводжувалися баварською музикою, яку виконувала невелика музична група та смакуванням баварського пива й традиційної випічки. Гості з батьківщини також привезли своєму землякові особливі подарунки.

Відеорепортаж від TV2000:

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh