Аналіз, опублікований Комісією ЄС три тижні тому, показав, що майже половина з 320 зразків меду з 15 країн ЄС були «підозрілими» — це були сиропи, приготовлені з рису або інших злаків, повідомив Станіслав Яш, який представляє інтереси бджолярів у ЄС.
Аналізи були проведені лабораторією Об’єднаного дослідницького центру (JRC) від імені Комісії ЄС, повідомив уродженець Чехії, який має свої бджолині сім’ї на півдні Фінляндії. 46 відсотків зразків підозрювалися у невідповідності директивам ЄС, тобто у фальсифікації. 93 відсотки турецьких та 74 відсотки китайських зразків не були медом, про що повідомили бджолярі на прес-конференції у п’ятницю.
“Якщо майже кожен другий медовий продукт, що імпортується до Європейського Союзу, є фальсифікованим, це означає, що 20 відсотків всього меду, який споживається в ЄС, є фальсифікованим”, – сказав Яш.
В Австрії близько 33 000 комерційних та аматорських пасічників щорічно виробляють близько 4 000 тонн меду. Тому що цього недостатньо, щоб покрити попит, так багато знову імпортується, більша частина з яких має низьку якість із країн ЄС і не входять до ЄС. Мед імпортують не пасічники, а торгівля, пояснив президент комерційних пасічників Австрії Вольфганг Пойнтекер. “Великі оптовики для торгівлі та промисловості базуються в Німеччині”. Звідти мед і надходить до Австрії.
“Ви можете легко розпізнати підроблений мед за ціною”, – говорить Райнхард Хетценауер, голова Biene Österreich, парасолькової організації комерційних та аматорських бджолярів. «Якщо мед, кілограм якого коштує 6 євро, ви можете бути впевнені, що це фальсифікований мед. Ціна за кілограм справжнього меду з Австрії становить від 16,17 євро та вище, залежно від місця розташування».
Станіслав Яш також закликає до того, щоб у всіх країнах ЄС використовувалися ті самі офіційні методи контролю меду. «Лише тоді шахрайство може бути притягнуте до відповідальності». Від вулика до банки має бути можливість простежити походження меду.