Авторські статті

«Батьківщина» судитиметься з Януковичем через закони від 16 січня

Київська «Батьківщина» та депутат Юрій Одарченко вимагають від ВАСУ визнати протиправними дії Президента України В. Януковича щодо підписання ним 17 січня ц.р. 11-ти законодавчих актів та зобов’язати його не допустити їх офіційного оприлюднення. Відповідний позов подано сьогодні, 20 січня, повідомляє прес-служба Київського осередку партії «Батьківщина».

Відповідний позов подано сьогодні, 20 січня, повідомляє прес-служба Київського осередку партії «Батьківщина».

Відповідачами за позовом «Батьківщини» до Вищого адмінсуду України є президент України та Верховна Рада України. Зокрема, у частині вимог суду до Парламенту, пропонується визнати протиправними дії законодачвого органу з включення до порядку денного, розгляду та голосування (шляхом підняття рук) одинадцяти законодавчих актів.

«Цей позов поданий з двох причин: по-перше, ми маємо чітко зафіксувати всі порушення, оскільки ця влада незабаром закінчиться й антинародні закони доведеться скасовувати. Всі юридичні підстави мають бути наявні і доведені. По-друге, Партія регіонів зробила нам “подарунок” коли визнала, що рішення ВАСУ не підлягають оскарженню. Раніше для того, щоб звернутися до Європейського суду необхідно було пройти кілька років поневірянь в українській судовій системі, зараз же за кілька днів ми матимемо остаточну відмову, тому негайно звернемося до Європейського суду. Ми будемо просити Європейський суд визнати невідповідність дій Верховної Ради та Президента України» – зазначив, коментуючи власні наміри народний депутат Юрій Одарченко.

Одарченко нагадав, що Президент України має право підписувати лише закони, що були прийняті Верховною Радою України у встановленому порядку.

«Ті закони, які він підписав 16 січня, ніколи не приймалися Верховною Радою, за них не голосувала більшість депутатів. Це просто проекти, під якими голова ВР В. Рибак поставив свій підпис. Тому ми вимагаємо визнати недійсним підпис Януковича під цими фальшивими законами» – заявив нардеп. Відповідно до чинного законодавства ВАСУ має три дні для того, щоб вирішити долю позовної заяви. 16 січня 2014 р. у Верховній Раді парламентська більшість шляхом ручного голосування прийняла 11 законопроектів, серед яких : «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (№721-VІІ); «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі» (№723-VІІ); «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України» (№724-VІІ); «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо заочного кримінального провадження» ( №725-VІІ); «Про внесення змін до Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» (№731-VІІ) та «Про Державний бюджет України на 2014 рік» ( №719-VII).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України