Авторські статті

Бала: українська мова в Україні має бути не лише державною мовою, але й мовою міжнаціонального спілкування

Як інформує наш сайт, популярний український політолог і блогер Віталій Бала вже традиційно наприкінці тижня на своїй сторінці в Facebook представив головну подія тижня, що минає. На думку політолога, головною подією тижня був навіть не зовсім вдалий і дивний візит глави СП на чолі української делегації у складі двох міністрів і віце-прем’єр-міністра в Берлін і не призначення нового міністра культури та інформаційної політики, хоча тут також не все однозначно, а мовне питання, який повертають до порядку денного української політики.

Віталій Бала пише, раніше про зміни в закон про державний мовою говорив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков. «На цьому тижні я помітив, що в інформаційному просторі країни про це почали говорити і «друзі» України. «Друзями» України є не лише певна частина депутатів у ОПЗЖ і СН, але і достатня кількість журналістів», – написав політолог. Він додає, особливо «намагаються» так звані журналісти, а насправді пропагандисти «русского мира» на телеканалах кума Путіна. Сьогодні день журналіста, тобто професійне свято працівників ЗМІ в Україні. Дуже шкода, що певна частина з них, навіть використовує українську мову для боротьби з українською мовою.

За словами політолога, його завжди дивувало «обурення» захисників російської мови в Україні тим, що українці захищають українську мову в Україні. Російську мову захищає Росія, угорська мова захищає Угорщина, румунську мову захищає Румунія, польську мову захищає Польща. Цікаво, що ці країни також захищають свою мову на території України за рахунок української мови. Росія навіть почала збройну агресію проти України в 2014 році, анексувала Крим і окупувала частину Донбасу, а в березні 2020 російська Рада Федерації ухвалила закон про визнання українців і білорусів носіями російської мови.

«На мою думку, українська мова в Україні має бути не лише державною мовою, але й мовою міжнаціонального спілкування», – написав політолог.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України