Авторські статті

Бала: той, хто першим реалізує закон про особливий статус Донбасу повинен буде сісти в тюрму, як зрадник Батьківщини

Як інформує наш сайт, політолог Віталій Бала пише на своїй сторінці в Facebook, Верховна Рада 304 голосами продовжила на рік дію закону «Про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Проти проголосували фракції «Батьківщини» і «Голосу». Мотивація і аргументація проголосувати за продовження дії закону полягала в продовженні переговорного процесу з врегулювання ситуації в Донбасі.

Політолог пояснює, цей закон був прийнятий в 2014 році 16 вересня, терміном на три роки і продовжувався вже тричі до сьогоднішнього голосування. На думку Віталія Бали, цей закон є атавізмом сьогодні, коли він приймався ситуація була зовсім іншою, тим більше він так і не вступив в силу, і швидше за все не вступить в дію. На Донбасі спочатку потрібно завершити війну, провести деокупацію, демілітаризацію і встановити українську владу на непідконтрольних сьогодні територіях. І сьогодні не може взагалі йти мова про якісь особливості самоврядування на окупованих територіях, чого так сильно хоче країна-агресор Росія. В цьому законі так багато порушень Конституції України, що той, хто прийме рішення про його застосування, повинен буде нести відповідальність за державну зраду.

Політолог підкреслює, насправді існування цього закону дає підстави країні-агресору говорити про громадянському конфлікті в Україні. Адже норми, які прописані в законі: амністія, статус російської мови, вибори та інше властиві саме для вирішення внутрішнього конфлікту, а не зовнішньої агресії. Давно пора діючої влади запропонувати новий порядок денний по відношенню Донбасу і вилучити цей закон з пунктів цього порядку денного.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України