Новини з Австрії

Австрійський уряд погодив модель чергового підвищення пенсій

У наступному році австрійський уряд знову підніме низькі пенсії вище рівня інфляції

Таким чином він продовжить курс на підтримку людей з невеликими доходами. Зокрема, з 1 січня 2022 року пенсії до 1 000 євро будуть збільшені на 3 відсотки.

Для всіх пенсій від 1 300 євро застосовується поправка на інфляцію в розмірі 1,8 відсотка. Відповідне рішення Рада міністрів прийме на наступному тижні, а потім передасть до парламенту для подальшого затвердження. На збільшення пенсій з бюджету буде виділено в цілому 1,1 мільярда євро.

Приклад розрахунку пенсій (загальна інформація):
➤ Пенсія 1 000 євро / міс. підвищення на 30 євро в місяць або 420 євро в рік
➤ Пенсія 2 000 євро / міс. підвищення на 36 євро в місяць або 504 євро в рік
Середня пенсія по всім видам пенсій становить близько 1045 євро.

Федеральний канцлер Себастьян Курц заявив з цього приводу:

«На жаль, пандемія привела до різкого зростання цін в різних сферах життя. Для мене, як федерального канцлера і глави ÖVP, особливо важливо приділяти пенсіонерам з низькими і середніми пенсіями більше уваги. Як ми бачимо, це підвищення набагато перевищує рівень інфляції. Люди, які працювали все своє життя і створили нашу державу загального добробуту, повинні отримувати підтримку уряду і в старості ».

«Ми хочемо забезпечити гідне життя в старості, особливо людям з низькими пенсіями. Жінки, зокрема, часто піддаються ризику бідності в старості. Вдруге поспіль ми підвищуємо мінімальні пенсії на три відсотки. В результаті більше мільйона чоловік, тобто майже половина всіх пенсіонерів, отримають більше в 2022 році. Ми компенсуємо всім пенсіонерам падіння купівельної спроможності, як це передбачає закон », – додав віце-канцлер Вернер Коглер.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України