Новини з Австрії

Австрійський канцлер висловив підтримку кампанії вступу Сербії до Євросоюзу на зустрічі глави двох держав

Візит канцлера Курца в Белград: інтеграція Сербії в ЄС, взаємна торгівля і спільна захист кордонів

У суботу відбувся робочий візит канцлера Себастіана Курца в Белград, де він зустрівся зі своїм колегою Олександром Вучич.

Канцлер Курц висловив задоволення економічними показниками Сербії, яка є найбільшим торговим партнером Австрії серед країн на Західних Балканах. За словами федерального канцлера Австрії, Відень продовжить кампанію підтримки вступу Сербії до Євросоюзу.

Поряд з обговоренням торгових відносин і подальшої інтеграції Сербії в ЄС, велику увагу лідери приділили міграційній політиці двох держав. Канцлер Австрії подякував Сербії за п’ятирічний внесок в боротьбу з нелегальною міграцією. «Я твердо переконаний в тому, що про людей, які покидають Афганістан, потрібно піклуватися в сусідніх країнах. Крім того, необхідна ефективна охорона кордонів ЄС », – заявив Курц. Він висловив тверде переконання в необхідності забезпечення безпеки населення країн-сусідів. Крім того, необхідний ефективний захист кордонів, яка тепер набагато краще здійснюється на зовнішніх рубежах ЄС, ніж це було в 2015 році. «Разом ми боремося з нелегальною міграцією в Європу. Це особливо важливо, враховуючи недавні події в Афганістані. Австрія надає для цього поліцейських і необхідне обладнання », -підкреслив канцлер Курц.

Глава Сербії зазначив, що «жоден біженець з Афганістану не захотів залишитися на Західних Балканах. Всі висловили бажання поїхати до Західної Європи або США ».

За підсумками заходу Вучич нагородив Курца «Орденом Республіки Сербія» за внесок Австрії в стосунки між ЄС та Сербією.

Андрій Франц

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України