Новини з Австрії

Австрія перша в ЄС за кількістю біженців на душу населення

2022 рік – рекордний за кількістю біженців. З початку року в Австрії було подано понад 100 000 заяв про надання притулку — більше, ніж будь-коли раніше. Австрія посіла перше місце надання притулку на душу населення в ЄС.

В абсолютних цифрах найбільше заяв зареєструвала Німеччина — 16 950 заяв у серпні, або 22 відсотки від усього ЄС, як повідомив у п’ятницю Євростат. За нею слідують Австрія з 14 030 заявками у серпні (+18%), Франція (11 900, +15%), Іспанія (8650, +11%) та Італія (5985, +8%). З 1563 заявами на мільйон жителів Австрія посідає перше місце в ЄС за чисельністю населення. В Угорщині найнижча кількість заяв про надання притулку на одного мешканця: на мільйон жителів припадає лише одна заява.

Австрія також є лідером ЄС за кількістю клопотань про надання притулку неповнолітнім. У серпні в Австрії було зареєстровано найбільшу кількість заявок до ЄС — 1885, що на 48 відсотків більше, ніж у липні.

Багато хто формально подає прохання про надання притулку, але потім вирушає до країн призначення. Соціал-демократична партія (SPÖ) надіслала запит міністру внутрішніх справ Герхарду Карнеру, але конкретних відповідей не було.

Згідно з останніми даними Міністерства внутрішніх справ, 27 597 прохачів притулку пропустили процедури до жовтня включно. Більшість поїхали добровільно, кілька просто зникло. Очевидно, що затримані біженці формально подають прохання про надання притулку, але потім вирушають (нелегально) до країн призначення. Замість цього вони отримують квиток для подорожі у відповідне призначене місце.

У своєму питанні Айнвалльнер тепер хотів дізнатися не лише скільки біженців, так би мовити, втрачено, а й які витрати викликали квитки, які видаються з серпня. У Міністерстві внутрішніх справ немає конкретних відповідей на жодне з цих питань. Скільки прохачів притулку загубилося після реєстрації, не фіксується, і «поки не можна дати жодної інформації», скільки коштували квитки на проїзд.

Айнвалльнер був обурений цим фактом. Міністр Карнер, мабуть, не в змозі вести належну статистику. Можливо, він також не хоче визнавати свою власну невдачу.

За матеріалами: https://www.vienna.at/
Фото: ©APA/HANS KLAUS TECHT

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України