Міністр праці австрійського уряду Мартін Кохер спричинив хвилю обурення своїми планами санкцій за неповний робочий день. Але виявляється, що його «неправильно зрозуміли» — замість «покарань» мають бути бонуси.
Міністр праці та економіки Мартін Кохер (ÖVP) нещодавно ініціював дебати про можливе скорочення соціальної допомоги для людей, які добровільно відмовляються від роботи на повну ставку. В інтерв’ю Кохер сказав про «точніше використання соціальної допомоги» — якщо люди добровільно працюють менше, то й у держави є менше підстав виплачувати соціальну допомогу. Можна спостерігати тенденцію, що «дедалі більше молоді добровільно вирішують працювати неповний робочий день». «Багато людей, включаючи чоловіків, хочуть менше працювати», — каже Кохер.
Після повідомлення хвиля обурення змусила міністра відступити від свого попереднього повідомлення. За словами Кохера, питання про покарання матерів та жінок загалом за роботу неповний робочий день ніколи не обговорювалося. «Матері та жінки – табу».
Пізно ввечері в п’ятницю на ORF нарешті пройшов диспут на цю тему між депутатом від ÖVP Кармен Ейтлер-Чінчеллі та головою профспілки GPA Барбарою Тейбер. Депутат від правлячої партії наполягала: йшлося не про покарання жінок за неповний робочий день. Уряд хоче «зберегти наше процвітання» і, перш за все, «витягти жінок із злиднів у старості». А ідей уже багато. Депутат згадала такі ідеї, як “бонуси за повний робочий день”.
За словами депутата ÖVP, йдеться про заохочення, а не про покарання. Група експертів розпочне роботу, щоб обговорити всі ідеї, а також згадані грошові бонуси. Зрештою, експерти в тому, як зараз справи на ринку праці з погляду неповного робочого дня, не дійшли єдиної думки. Для профспілкового боса найважливішим моментом є гроші, а можливість догляду дітей протягом усього дня. Ейтлер-Чінчеллі пояснила, що роботодавці зазвичай діють відповідно до побажань претендентів, тоді як Тейбер виявив масове зростання числа робочих місць з частковою зайнятістю, тоді як кількість робочих місць з повною зайнятістю зростає повільно.